fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

YEMENİCİ’DEN, TÜRK BAĞIMSIZ YARGISINA SİTEM! ”KARARI BOZUN!”

YEMENİCİ’DEN, TÜRK BAĞIMSIZ YARGISINA SİTEM! ”KARARI BOZUN!”

Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava da karar verildi. Adı zaman zaman Cumhurbaşkanlığı ve CHP Genel Başkanlığı için de anılan İmamoğlu, 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası aldı. Kararı beğenmeyen eski belediye başkanlarından Cüneyt Yemenici, defalarca karar aleyhinde paylaşımlarda bulundu.

Mahkemenin İmamoğlu aleyhinde verdiği karar için ‘’Mağdur edebiyatı ile yeni bir kahramanlık hikayesi yazamayacaklar!’’ dedi. Yemenici’nin sözlerinden, bir önceki mağdur edebiyatı ile yazılan kahramanlık hikayesini anlamak çok zor olmadı.

KARARA KESİNLİKLE KATILMIYORUM!

‘’Mahkeme hukuki değil, siyasi mühendislik kararına yol açacak bir karar vermiştir.’’ diyen Yemenici, bu konuya örnek olarak kendi başkanlık zamanında yaşadığı bir olayı anlattı. Yemenici,’’ Bir vatandaşım bana sinkaflı küfür etmişti, mahkemeye verdik ve hakim sonucu ‘ağır eleştiri’ olarak belirledi. ‘’İmamoğlu’nun kararı temyize gitmeli ve bozulmalıdır!’’ dedi.

İMAMOĞLU VE MUHALEFET NEDEN KARARA ÜZÜLMÜYOR?

20 yıldır iktidarı ve adalet sistemini elinde bulunduran, defalarca değişikliğe giden ve tartışmalı bir çok karara imza atan Adalet sisteminin ‘Okyanus Ötesi’ tarafından müdahale ile bu kararı verdiğini ifade eden Yemenici, Adalet sisteminin geçmişten günümüze bir çok hatalı karar verdiğini savundu.

‘’Karara üzülmesi gerekenler adeta bu iş bitti diye kutlama yapıyor!’’ diyen eski başkan yargı üzerinde operasyon yapıldığını ifade ediyor.

SEVGİLİ BAŞKAN! YARGIYA MÜDAHALE OLSUN MU, OLMASIN MI?

Yargıyı eleştiren, yargı kararını beğenmeyen, Türk adalet Sisteminin zaten yanlış kararlar verdiğini düşünen Yemenici, ‘’ Sonuç olarak hukuki süreç devam ederken ve asıl büyük oyuncu henüz oyun bitti demeden, konuşulan her şey havada kalacaktır.’’ dedi.
Sözlerine, ‘’ Yargıyla siyasi sürece müdahale edenler, bugüne kadar olduğu gibi sn cumhurbaşkanımız siyasetle ve yasal düzenlemeler ile cevap vererek birilerini eli boş çıkartacaktır.’’ İfadelerini kullanan Yemenici, muhalif kanadın elini kolunu sallayarak Türk Adalet sistemine müdahale edebildiğini düşünüyor.

Karar açıklandığı andan itibaren sıra ile bir çok açıklama kaleme alan Yemenici’nin, toplumsal konulardaki hassasiyetini takdir ediyoruz. Toplumun genelini rahatsız eden ve zaman zaman milyonlarca vatandaşın aynı fikirde olduğu yanlış yargı kararlarında da bu şekilde duyarlı olmasını, geceleri gözüne uyku girmeyecek seviyede her toplumsal olayda en önde gitmesini bekliyoruz.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap