fbpx

Akçakoca Haberleri

SAĞLIK

FAHRETTİN KOCA’DAN BİR GARİP MÜJDE…

FAHRETTİN KOCA’DAN BİR GARİP MÜJDE…

Twitter hesabından yaptığı açıklamada; ilaç bulunamaması problemini çözdüklerini açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu sorunun ilaçlara yapılan zammın erkene alınması ile çözüldüğünü ileri sürdü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaçlara yapılan zammı, müjde şeklinde duyurdu. Koca,’’ İlaç bulunamama probleminin ilk ayağını çözdük. Şubat ayında yapılacak zammı erkene aldık!’’ açıklamasını yaptı.

FAHRETTİN KOCA BAZEN…

Pandemi döneminde popülaritesi artan ve neredeyse hergün her kanalda görmeye alıştığımız Koca, pandemi döneminin ilk yarısının yıldızı olmuştu. Daha sonra metal yorgunluğundan olsa gerek enteresan gaflara imza atarak adeta vatandaşlara pandemi salgınını unutturmuştu. Salgın hastalıklardan korunmanın en önemli yolunu anlatan ve tüm dünya tarafından ilgiyle izlenen canlı yayında Koca, ‘’Elimizdeki en büyük koz yakalanmamak!’’ açıklamasını yapmış ve tüm ezberleri bozmuştu.

FİYAT GÜNCELLEMESİNİ ERKENE ÇEKTİK!

Kendi sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanlığı kararını paylaşan Koca, ‘’İlaç bulunamaması probleminin çözümü için ilk adım Sayın Cumhurbaşkanımızın imzası ile atıldı. Şubat ayında yapılması gereken fiyat güncellemesi erkene çekildi. Diğer adımlar da yolda. Çözeceğiz kimse endişe etmesin.’’ dedi.

1 KUTU GRİPİN 10 LİRA OLDU!

1931 yılında üretimine başlanan ve halkın büyük bölümü tarafından kullanılmaya devam eden parasetamol etken maddeli gripin ( ağrı kesici, ateş düşürücü ilaç), eczanelerde 10 TL’ye satılmaya başladı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir