fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

TEK BİR FOTOĞRAF KARESİ, BAŞKANLARI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

TEK BİR FOTOĞRAF KARESİ, BAŞKANLARI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ

Başkent Ankara’yı etkisi altına alan yoğun yağışlar sonrası sel meydana gelmiş, afet sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile bir araya gelmişti. Ziyaret esnasında çekilen bir fotoğraf ise sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Söz konusu fotoğraf ülke genelinde olduğu gibi Akçakoca’da da bazı siyasiler tarafından paylaşıldı.

ESVET SARIOĞLU’NDAN İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’YA ÖVGÜ

Başta AKP Akçakoca İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu konuyla ilgili bir paylaşımda bulunmuş, paylaşımın altına ise şu notu düşmüştü:
“Bir siyasetçinin ayağında çizme, ötekinde grand tuvalet.. Sel boyunca afet bölgesinde olan Süleyman Soylu, afet bölgesine günler sonra gelen belediye başkanı… Aradaki farkı fark ettiniz mi? Soldaki İçişleri Bakanı, ayağında çizme ve dizlerine kadar ıslanmış… Sağdaki gıcır gıcır ayakkabılı arkadaş ise Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş… Eğitimli(!) Çağdaş(!) kitle soldakine nefret kusuyor, sağdakine ise “çalışkan başkan” diyor… Ülkedeki eğitimin hali işte! Problem ne ki ;Sel mi var dedi…”

ESKİ BAŞKAN YEMENİCİ: YAVAŞ’A DA HAKSIZLIK

Akçakoca Eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici de fotoğrafa duyarsız kalmayarak paylaşımda bulunmuş ve şu ifadeleri kullanmıştı:
“Bu fotoğraf çok şey anlatsa bile bu kare üzerinden sayın Bakanımız Süleyman Soylu’yu ABB Başkanı ile kıyaslamak, yorumlar yapmak en hafif tabiri ile teröristlerin korkulu rüyası bakanımıza en büyük hakarettir. Birisi Şampiyonlar Ligi takımı, diğeri ise amatör küme takımı gibidir. Yarıştırmak, kıyaslamak aslında Yavaş’a da haksızlık.”

MUHALEFETTEN SERT TEPKİ: SİZ ELEŞTİREMEZSİNİZ

Muhalefet cephesinden, AKP Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu ve bir önceki dönem Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye cevap gecikmedi.

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz’u da söz konusu paylaşımında etiketleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Mansur Yavaş’ı bir eksikliği varsa ben eleştirebilirim, Tuğrul Abanoz da eleştirebilir. Biz yanlışa yanlış deriz. Ama Melih Gökçek’e ağzını bir kere bile açmamış siz eleştiremezsiniz.”
ABANOZ’DAN CEVAP: SUSUN VE İZLEYİN
İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’un paylaşımını hem beğenip hem de yorum yapan CHP İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz ise, “Yanlış yaparsa kimse endişe etmesin, biz eleştiririz. Evet tepkimizi de dile getiririz. Çalışmaktan, hizmet etmekten, milletin hakkını gözeten kişileri sırf laf olsun diye de eleştiren insanlar değiliz. Başkanın dediği gibi siz hamudu ile götürenlere bir söz etmediyseniz sadece susun ,susun ve izleyin.

HALK NE DİYOR?

Artan enflasyon altında adeta ezilen Akçakoca halkı siyasetçilere hayat pahalılığına bir çözüm bulunması yönünde çağrıda bulunuyor ve “Siyasilerin giydiği botu, ayakkabısı ilgimizi çekmiyor artık. Akşam eve ne götürebileceğiz, yine hangi gıda ürünlerine zam geldi, bunları düşünmekle meşgulüz. ” yorumlarında bulunuyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir