fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

TANJU ÖZCAN HAKKINDA KESİN İHRAÇ İSTEMİ

TANJU ÖZCAN HAKKINDA KESİN İHRAÇ İSTEMİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkında, dün yapılan CHP MYK toplantısı sonrası kesin ihraç talebi çıktı.
Son dönemde yaptığı açıklamalarla ve zaman zaman partisine karşı da aldığı muhalif tavır sonrası, CHP MYK toplantısında kesin ihraç talebi ile disipline sevk edildi.

2011 ve 2015 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili olarak meclise giren ve 2019 yerel seçimlerinde Bolu Belediye Başkanı seçilen Tanju Özcan, partisiyle yolları ayırma noktasına gelebilir.

MUHALEFETİN EN MUHALİF İSİMLERİNDEN BİRİ…

Türkiye kendisini mülteci konusundaki sert ve kararlı duruşu ile tanımıştı. Özellikle düzensiz göçmenlerin Türkiye’de tatil havasındaki sığınma şartları tüm vatandaşlar gibi onu da rahatsız etmiş ve Belediye imkanlarını mültecilere olduğundan çok daha pahalı sunmuştu.

Daha sonra bilboardlarda Türkçe ve Arapça ‘’Bolu Belediyesi’nden geçici sığınmacılara son çağrı’’ başlığı ile ‘’ Artık istenmiyorsunuz, ülkenize dönün’’ temalı afişler astırmıştı.
Zaman zaman CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kararlarını da eleştiren Özcan, son olarak Twitter’dan genel başkana çağrıda bulunarak:

‘’ 1 hafta önce kibir abidesi size “yüreğin yetiyorsa aday ol”demişti Sn Gn Başkanım…sizden ses çıkmadı…siyaset iddia işidir..yol verin ben bu resti göreyim…hazırım inan olsun…sandıkta dürüvereyim defterini…güvenin bana…yenerim!!!’’
Kendisini Millet İttifakı çatı adayı olarak göstermesini istemişti.

ÖZCAN’IN GAFLARI, SONUNU MU HAZIRLADI?

Özcan geçenlerde katıldığı bir youtube yayınında anlattığı bir hikaye ile tepkileri üzerine çekmişti. Kendisine tüp bebek konusunda yardımcı olmasını isteyen bir ihtiyaç sahibine: ‘‘Benim bebeğim olmuyor, bana yardımcı olabilir misiniz’ dedi… Hanımefendi dedim ben size nasıl yardımcı olabilirim o konuda… Meğer kadıncağız tüp bebek tedavisi görmek istiyormuş…” söylediği bu sözler ile kadınların tepkisini bir hayli çekmişti.
Geçtiğimiz günlerde Bolu Meclisi’nde yine enteresan bir cevaba imza attı. Kendisine el sallayan Ak Parti’li kadın meclis üyesine yönelik: ‘’Bana niye el sallıyorsunuz, ben evli barklı adamım ayıp oluyor’’ sözleri Bolu Belediye meclisinde soğuk rüzgarlar estirmişti.

‘’KENDİSİNİ ÇOK KEZ SÖZLÜ OLARAK UYARDIK.’’

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Özcan’ın disiplin süreciyle ilgili şu açıklamayı yaptı.

-Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşehrisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve “uyarı” ile cezalandırılmıştır.

-Tanju Özcan’ın “uyarı” cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir.

– Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

TANJU ÖZCAN SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Partisinin kendisi hakkındaki kararın ardından birkaç saat sessizliğini koruyan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sessizliğini sosyal medya hesabı üzerinden bozdu.
Özcan konu ile ilgili yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:
“Ben siyaseti hiç kıvırmadan yaptım. Atatürkçü, bütün etnik kimlikleri kucaklayan bir Türk Milliyetçisi ve ülkesini çok seven bir anti-emperyalist olduğumu her fırsatta tekrarladım. Çizgim hiç değişmedi bundan sonra da değişmez. Cumhuriyet
Halk Partisi’nin üvey değil, ÖZ EVLADIYIM.”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir