fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKAN YANMAZ’IN CUMHURİYETİN 100.YILDÖNÜMÜ VE 29 EKİM BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET OKAN YANMAZ’IN CUMHURİYETİN 100.YILDÖNÜMÜ VE 29 EKİM BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Mehmet Okan Yanmaz yayımladığı mesajında duygularını “ Cumhuriyet, bir milletin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucudur. Milletimizin birlik ve beraberliğinin en önemli tezahürü olan Cumhuriyet’in ilanı Türk milletinin, tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve irade ile yapılan Kurtuluş Savaşı sonunda kazandığı, tarihindeki en büyük zaferidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, istiklâli ve istikbali uğruna ölüme meydan okuyan, milli ve manevi değerlerini çiğnetmeyen, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen Kurtuluş Savaşımızı eşsiz bir zaferle taçlandıran kahraman ecdadımızdan bizlere emanettir. 100 yıl önce zor şartlar altında kurulan Cumhuriyetimiz, bu güne gelindiğinde çok önemli siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyal gelişmeler ile gücüne güç katmakta, aziz milletimizin yarınlara daha umutla bakmasına ve hedeflerine daha kararlı adımlarla yürümesine vesile olmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın birliği ve milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin taçlanarak, Cumhuriyetimizin kurulduğu bu anlamlı günün 100. yıldönümünde, Cumhuriyetimizi bize armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları bize vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi milletçe rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimizin ve değerli Akçakocalı hemşehrilerimin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesi cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” diye ifade etti.

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir