fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

İYİ PARTİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI ORÇUN DENİZ OLDU

İYİ PARTİ AKÇAKOCA İLÇE BAŞKANI ORÇUN DENİZ OLDU

İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, belediye başkan adaylığını açıklamasının ardından İYİ Parti Akçakoca İlçe Teşkilatının yeni başkanı Orçun Deniz oldu.

2024 Yerel seçimlere 6 ay gibi bir süre kala Akçakoca’da ilk aday Behçet Alkan Lokum oldu. Hafta içi yerel basın ile bir araya gelen Lokum, kameralar karşısında Akçakocalı vatandaşlara ve teşkilatına teşekkür ederek belediye başkan adayı olmak için görevinden istifa etmişti. Lokum’dan boşalan başkanlık koltuğunu, partinin Akçakoca teşkilatının kurucularından Orçun Deniz devir aldı.

ORÇUN DENİZ KİMDİR?

13 Eylül 1983 yılında Akçakoca’da dünyaya gelen Orçun Deniz, Yalı ilkokulunu bitirdikten sonra Orta Okulu Ereğli Ted Koleji ve liseyi de Kdz. Ereğli Anadolu Lisesinde bitirdi.

1976 yılından itibaren faaliyette olan aile işletmesinin başına geçen Deniz, kendini Deniz Elektrik’in ikinci kuşan işletmecisi olarak tanımlıyor.

2007 yılında Akçakoca’da Atatürkçü Düşünce Derneği kurucu ve yöneticilerinden olan Orçun Deniz, 2017 yılı itibariyle İYİ Parti ailesine katılmıştır. 2017 yılında İYİ Parti Akçakoca teşkilatının kurulmasında önemli role sahip olan Deniz, 2023 Ekim ayı itibariyle ilçe teşkilatının yeni başkanı olarak görev almaktadır.

Orçun Deniz, evli ve 2 kız evlat sahibidir.

 

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir