fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

‘’ARMATÜRLER KIRILDI, NEON LEDLERİN KESİLDİ, ÇİT AYDINLATMALAR SÖKÜLDÜ”

‘’ARMATÜRLER KIRILDI, NEON LEDLERİN KESİLDİ, ÇİT AYDINLATMALAR SÖKÜLDÜ”

BU GÖRÜNTÜLER AKÇAKOCA’MIZA YAKIŞMIYOR
“HERKESİ DUYARLI OLMAYA DAVET EDİYORUZ’’

Akçakoca Belediye Başkanı M. Okan Yanmaz tarafından yapılan, Çınar caddesini güzelleştirme ve cıvıl cıvıl görünüm için yapmış olduğu çalışmalara son zamanlarda kimliği belirsiz kişiler tarafından zarar veriliyor.

Başkan Yanmaz, zarar verilmemesi için vatandaşa çağrıda bulunarak,“ Zarar verenleri vatandaşlarımızın tepki göstermelerini Belediye Beyaz Masa, Zabıta Müdürlüğü ya da polise bilgi vermelerini istiyoruz” dedi.


“ARMATÜRLER KIRILDI, NEON LEDLERİN KESİLDİĞİ, ÇİT AYDINLATMALARIN SÖKÜLDÜ”

Geçtiğimiz Mayıs ayında Çınar caddesi esnafları ve sakinlerinin isteği ve Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’ın talimatı doğrultusunda Elektrik İşleri Şefliğinin çalışmalarıyla cıvıl cıvıl bir görünüme kavuşan Çınar Caddesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından dekoratif sokak aydınlatma armatürleri yine kullanılamaz hale getirildi.

Elektrik İşleri Şefi Melih Bayrak yaptığı açıklamada “Yaklaşık 1.5 ay önce zarar verilen armatürler ve neon ledleri değiştirmiştik. Aradan geçen süre zarfında bugün maalesef yaptığımız kontrollerde armatürlerin kırıldığı, neon ledlerin kesildiği, çit aydınlatmaların sökülmeye çalışıldığını gördük.

Yapılan davranışın kabul edilir bir yanı yok. Biz daha iyi bir Akçakoca için neler yapılabilir, daha güzeli nasıl yaparız diye düşünürken bazı kendini bilmezlerin bu davranışlarda bulunmalarına anlam veremiyoruz. Kanunen de ağır cezai yaptırımı olan bu tip davranışları sadece milli servet düşmanlığı olarak tanımlıyoruz. Kanun bu konuda çok açık. TCK Madde 152’ye göre “Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kamu hizmetine tahsis edilmiş veya kamunun yararlanmasına ayrılmış yerde, binada, tesiste veya diğer eşya hakkında verilen zararda faile 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası verilecektir.”


Biz her şeye rağmen işimizi en iyi ve güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz. Münferit bir olay gibi görülse de bu ve benzeri olayları Saraybahçe sitesi arkasındaki Mesire Alanında ve Emniyet Müdürlüğü önündeki ışıklı küre ve ışıklı lalelerde de zarar vermek adına araçların çarptığını ya da tekmelendiklerini duyuyoruz. Vatandaşlarımızdan isteğimiz bu tür davranışlarda bulunanlara karşı tepkilerini göstermeleri, Belediye Beyaz Masa, Zabıta Müdürlüğü ya da polise bilgi vermelerini istiyoruz” denildi.

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap