fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

SEÇİM SONRASI İLK DEFA KONUŞTU

SEÇİM SONRASI İLK DEFA KONUŞTU

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçimleri sonrası ilk kez kameralar karşısına çıkarak seçim hakkında ki görüşlerini belirtti. Meral Akşener, “Bu seçim, 0-0 ile başlayan ve bir referandum haline dönmesi gereken bir seçim. Çalışmalara başladık. Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanı seçilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimin ikinci tura kalmasıyla birlikte, 28 Mayıs’taki gerçekleşecek seçimin ikinci turuna 8 gün kala İYİ Parti Genel Başkanı, ilk kez kameralar karşısına çıkarak açıklamalarda bulundu.

“Bir seçim geçirdik, hem Meclis hem Cumhurbaşkanı seçimi şeklinde. Bu seçimde biz 14 Mayıs’a kadar ben ve arkadaşlarım 45 miting yaptık, 54 noktada çalışma yaptım. Bütün il ve ilçelerde arkadaşlarımız çalıştı. Bir oy Kemal’e, bir oy Meral’e dediğimiz… Millet İttifakı’nın içinde kendi logomuzla giren iki partiydik. Böyle bir çalışmanın neticesinde 14 Mayıs gününe gelindi, seçim sonuçları açıklandı. İlginç bir mevzu var, sayın Erdoğan 49.52 oy aldı. Sayın Kılıçdaroğlu yüzde 44,88. Katılma oranı yüzde 87.04.
”KILIÇDAROĞLUNUN SEÇİLMESİ LAZIM”
Meclis’in Cumhur İttifakı tarafından alınmış olması Millet İttifakı’nın adayının mutlaka kazanması gerektiğini ortaya koyan bir seçim oldu. Millet İttifakı’nın adayının yerine Erdoğan’ın kazanması halinde partili cumhurbaşkanlığı sistemi bir daha tartışılamaz hale gelir, dolayısıyla buna mani olmalıyız. Sayın Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın adayının cumhurbaşkanı seçilmesi lazım ki en azından bu ucube sistemin denetleme mekanizmasının oluşabilmesi için.

”ELİMİZDEN GELEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ”

Biz Kılıçdaroğlu’nu adayımız olarak gösterdik, dün de arkasında durduk bugün de arkasındayız! Kılıçdaroğlu’nun kazanması için elimizden geleni yapacağız. Kendisine Oğan ya da bir başka arkadaşımız dahil olmak üzere kendisine her türlü görüşme yetkisini, varsa talepleri o talepleri yerine getirme yetkisini verdik. Dolayısıyla Kılıçdaroğlu bu konudaki görüşmeleri yürütüyor. Ben görüşme yapmadım. Hiçbir itirazım yok, arzu ettikleri her türlü görevi, talebi yerine getirebilir.”

ifadelerini kullandı.

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap