fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

CAMİ CEMAATİNDEN GELENEKSEL SABAH KAHVALTISI

CAMİ CEMAATİNDEN GELENEKSEL SABAH KAHVALTISI

Akçakoca kent merkezinde bulunan ve sıra dışı görünümü ile Akçakoca’ya gelen misafirlerin gözdesi olan Akçakoca Merkez Camisi yepyeni bir geleneğe ev sahipliği yapıyor. Her Cuma sabahı kahvaltı veya çorba ikramını üstlenen bir cami cemaati mensubu hayır olarak dağıtılmasına vesile oluyor.

Akçakoca Merkez Camisinde, haftanın yedi günü sabah namazını kılmak için toplanan cemaat, her Cuma sabahı geleneksel olarak kahvaltı veya çorba ikramında bulunuyor.

İSLAM DİNİNDE MUTLULUĞUN ANAHTARI: ‘BİRLİK VE BERABERLİK’

Cuma günleri sabah namazının bitmesi ile birlikte Akçakoca Merkez Cami altındaki derneğe bağlı çay ocağında toplanan cemaat hep birlikte kahvaltı yaparken bir yandan da sohbet etme imkanı buluyor.

Genelde cami cemaatinden bir kişinin çıkarak çorba ikramını veya kahvaltıyı üstlendiği etkinlik zamanla geleneksel hale geldi. Cami cemaatinden birisi veya hayır yapmak isteyen bir vatandaş ikramı üstleniyor ve cemaat hep beraber kahvaltı yapma ve hoş sohbet etme imkanı buluyor.

Akçakoca Merkez Camisinde bulunan cemaatin hoşgörülü tavrı, birlik ve beraberlik İslam dininde mutluluğun vazgeçilmez şartlarından biri olarak görülüyor.

Allah hayır yapanların hayırlarını kabul eylesin…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir