fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’DA HAREKET HALİNDEKİ ARAÇTA YANGIN ÇIKTI!

AKÇAKOCA’DA HAREKET HALİNDEKİ ARAÇTA YANGIN ÇIKTI!

Akçakoca’da hareket halindeki araç bir anda alev aldı. Sürücünün son anda sağa çekip canını kurtardığı olayda, başrol yine Akçakoca Belediyesi İtfaiye erlerinin oldu. Patlama riski olan aracı kısa sürede söndüren Akçakoca İtfaiye ekipleri de yangından zarar görmeden kurtuldu.

Doğancılar Köyü Cezaevi mevkiinde hareket halindeki araç bir anda alev aldı. LPG’de bulunduran araçta şans eseri patlama yaşanmadı.

Olay Akçakoca’da; Doğancılar köyü cezaevi mevkiinde gerçekleşti. E.Y. idaresindeki 81 BD 040 plakalı araç hareket halindeyken bir anda dumanlar yükselerek alev almaya başladı. Sürücünün soğukkanlılıkla kenara çekmesiyle, yanan aracı gören çevredeki vatandaşlar itfaiyeyi aradı. Bu süre zarfında araçtan uzaklaşan sürücü ve çevredeki vatandaşlar patlama riski sebebiyle araçtan uzakta durarak olası bir facianın önüne geçti.

İhbar üzerine gelen Akçakoca İtfaiyesinin zamanında müdahalesi ile araç kül olmaktan kurtulurken, araçta bulunan lpg tankerinde şans eseri patlama yaşanmadı. Araçtaki yangının; ön motor aksamındaki elektrik parçalarından tutuşmuş olduğu anlaşıldı.

Olayla ilgili tutanak tutuldu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir