fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

ABANOZ, ESKİ HASTANEYİ İŞARET ETTİ, YENİ HASTANENİN AKIBETİNİ SORDU!

ABANOZ, ESKİ HASTANEYİ İŞARET ETTİ, YENİ HASTANENİN AKIBETİNİ SORDU!

CHP Akçakoca İlçe Başkanı Tuğrul Abanoz, geçtiğimiz günlerde yaşanan Düzce merkezli 6.0 şiddetindeki deprem sonrası, Akçakoca Devlet Hastanesine ait olduğunu iddia ettiği fotoğrafları paylaştı. Abanoz:’’ Hastanemiz depremde zarar görmüştür. Yıllardır yapımına başlayamadığınız yeni hastane artık bir gereklilik haline gelmiştir. Yeni hastanenin yapımına bir an önce başlanmalıdır, insanların hayatını riske atamazsınız!’’ ifadelerini kullandı.

Gölyaka depreminin yankıları sürüyor. Hasar tespit çalışmaları devam ettikçe, yeni fotoğraflar ile depremin maddi zararı her geçen gün daha iyi anlaşılıyor. Abanoz, sosyal medyada paylaştığı ve Akçakoca Devlet Hastanesinin depremde gördüğü zarara dikkat çekerken, yeni hastanenin akıbetini sordu. CHP İstanbul Milletvekili ve fahri Akçakocalı Mahmut Tanal’ın da defalarca dile getirdiği ve TBMM’de konuyla ilgili önerge verdiğini hatırlatan Abanoz, ‘’Şimdi duyarsız kalanlar herhangi bir olumsuz sonucun ortaklarıdır.’’ dedi.

İşte Abanoz’un açıklamaları:

‘’Gördüğünüz fotoğraflar bir ilgilinin bize gönderdiği Akçakoca Devlet hastanesine ait fotoğraflardır.

Geçtiğimiz gün yaşadığımız deprem sonrası bu tür kamuya ait binaların genel durumu hakkında bir rapor oluşturulması gerekmektedir. Düzce adliye binasında meydana gelen hasarın aslında yeni bina olmasına rağmen neredeyse duvar kaplamasının tamamının kopması endişe ile gözlemlenmiş olup, olası başka bir felakette daha ağır sonuçlar doğuracağını önceden tahmin etmek hiç de zor olmamalı. Fotoğraflarda görünen Akçakoca Devlet Hastanesi’nin iyi durumda olduğu söylenemez. Hemen, hemen her gün yüzlerce hastanın gittiği hastanenin bu durumda olması endişe verici.
75 yataklı yeni hastane projesinin bir an önce hayata geçirilmesi elzem bir durum haline dönüşmüştür. Geçtiğimiz günlerde bahsi geçen yere İstanbul Milletvekilimiz Sayın Mahmut Tanal’ın da yerinde gözlemlediği,
meclise bu konu hakkında soru önergesi verdiği yeni hastane projesinin bir an önce projeye uygun olarak yapımına başlanması gerekmektedir.
Hiç kimsenin, bir vatandaşımızın dahi hayatını ve malını riske atmaya hakkı olmadığı gibi bu önem arz eden konuyu görmezden gelmek ve duyarsız kalmak, yaşanacak olumsuzlukların doğuracağı sonucu suçu kabul etmek demektir. Önemli olan iş başa gelmeden önlem almaktır.
Bu yetkililerin asli görevidir.”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap