fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

TÜRKİYE’NİN GÖZÜ KULAĞI DÜZCE’DE!

TÜRKİYE’NİN GÖZÜ KULAĞI DÜZCE’DE!

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde meydana gelen ve aynı şiddetle çevre il ve ilçelerden hissedilen 6.0 şiddetindeki depremin yol açtığı hasarlar gün ağarınca ortaya çıkmaya devam ediyor. Düzce’de bazı binalarda hasar görülürken, yaralıların sayısı 32’ye yükseldi. Yaralanmaların sebebinin; deprem anında yaşanan korku, panik ve yüksekten atlama olduğu öğrenildi. Deprem esnasında yaşadığı korku sebebiyle 2 vatandaşın da kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU VE DÜZCE MİLLETVEKİLLERİ BÖLGEYE GELDİ!

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada; İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, Düzce Valisi Cevdet Atay, Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü ile birlikte,
İlimizde yaşanan deprem sonrası incelemelerde bulunup, vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerinde bulundu.’’ İfadeleri kullanıldı.

EĞİTİME 1 GÜN ARA VERİLDİ

Düzce ve Sakarya’da deprem nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

BİR EVİN ÇATISI UÇTU!

Akçakoca’da; Osmaniye Mahallesi, Ankara Caddesi(Flamingo, Çınar caddesi üzeri) eski bir binanın çatısının uçtuğu öğrenildi.

AFAD AÇIKLADI

Bölgeye 10.000 adet battaniye ile 480 aile tipi, 20 genel maksat çadırı gönderilmiştir.
10 adet mobil baz istasyonu yönlendirilmiştir. Bölgeye 1 Mobil Koordinasyon Tırı ile 1 Sosyal Çalışma Tırı sevk edilmiştir.
Gelişmeleri takip ediyoruz.
Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremin ardından an itibarıyla; En büyüğü 4,3 olmak üzere 74 artçı yaşanmıştır. Düzce’de 1’i ağır olmak üzere 32, İstanbul, Bolu ve Zonguldak’ta birer kişi olmak üzere toplamda 35 vatandaşımız yaralanmıştır.


DEPREM ANINDA UNUTULABİLİR, TEKRAR HATIRLATMAKTA FAYDA VAR! ”ÇÖK, KAPAN, TUTUN!”

VATANDAŞ KAMERALARI!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir