fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

KORKUTAN DEPREM SONRASI BÖLGEDE SON DURUM!

KORKUTAN DEPREM SONRASI BÖLGEDE SON DURUM!

Gölyaka merkezli korkutan deprem ile ilgili çevre il ve ilçelerden detaylar gelmeye devam ediyor.
Sabaha karşı 4:08 sularında meydana gelen 6.0 şiddetindeki korkutan deprem sonrası Düzce’de elektrik kesintileri yaşanırken, vatandaşlar da deprem sonrası çektikleri fotoğraflar ile yaşanan afetin ciddiyetini bir kez daha gözler önüne serdi.

DÜZCE’DE 22 YARALI!

Fahrettin Koca: Düzce depreminde 22 kişi yaralandı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Düzce Gölyaka’da meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde 22 yaralımız var, 1’inin durumu yüksekten atlama sebebiyle ağır” açıklamasını yaptı.

ZONGULDAK-EREĞLİ’DE BİNA YIKILDI!

İçişleri Bakanı Soylu, “Düzce’nin Gölyaka ilçesindeki depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan can kaybı bilgisi bulunmamaktadır.” dedi. Soylu, “Karadeniz Ereğli’de bir ev yıkıldı” ifadelerine yer verdi.
Öte yandan yıkılan binanın Bölücek Mahallesi’nde eski ve şuan kullanılmayan bir bina olduğu öğrenildi.

ARTÇI DEPREMLER DEVAM EDİYOR!

Sabaha karşı meydana gelen ve Kandilli Rasathanesinin revize ederek, şiddetini 6.0 olarak belirlediği korkutan deprem sonrası artçı depremler devam ediyor. Saat sabaha karşı 4:08-06:20 aralığında 20’ye yakın artçı depremin olduğu bildirildi.


45-50 SANİYE SÜRDÜ!

Yapılan ilk incelemelere göre depremin yaklaşık 45-50 saniye sürdüğü öğrenildi. Bölge halkının evlerinden dışarı çıktığı ve birçoğunun geceyi dışarıda geçireceği öğrenildi. Bazı sokaklarda vatandaşlar ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

VATANDAŞ KAMERALARI!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir