fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

SADULLAH ÜNSAL: ‘’YAZIKLAR OLSUN OKAN YANMAZ!’’

SADULLAH ÜNSAL: ‘’YAZIKLAR OLSUN OKAN YANMAZ!’’

Düzce’nin en bilinen yerel televizyonlarından Öncü Tv’de, Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sunduğu programda bu kez gündem Akçakoca ve belediye başkanı M.Okan Yanmaz oldu. Sadullah Ünsal’ın:’’ Yazıklar olsun sana başkan!’’ sözleriyle Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a yüklenen ve devamında, ‘’Rant üzerine rant! Akçakoca sizin babanızın çiftliği mi?’’ diye soran Ünsal, Yanmaz’ı karardan dönmeye davet etti.

Düzce yerel televizyonlarının gündemi bu kez Akçakoca oldu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen meclis toplantısında alınan bir kararla, sapak mevkindeki arazide yapılacak değişiklik ile ilgili şaibelerin olduğunu öne süren Ünsal, ‘’ Kimi kandırıyorsunuz?’’ diye sordu. Saatler içerisinde yüzlerce insanın izlediği video kafalarda soru işaretleri bıraktı. Ünsal’ın videosunda bahsettiği arazinin büyük kısmının İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’a ait olduğu öne sürüldü.

BAHSE KONU OLAN ARAZİ VE İMAR DEĞİŞİKLİĞİ

Sapak mevkiindeki bir arazideki imar değişikliği vatandaşa ait olan 61 parsel ve 48 parsel arazinin ortasında yol bulunuyor. 61 parselde bulunan arazi Karayollarına sınır olduğundan herhangi bir yapı inşa edebilmek için yolun başladığı yerden 15 metre geri çekilmesi gerekiyor. Bu sebeple kullanışlı olmayan arazi, arkadaki yol kendisine dahil olursa burada kullanışlı ve yapıya müsait bir alan elde ediliyor.

Meclisten rant kararı çıktığını dile getiren Ünsal, Yanmaz’ın bu kez Millet ittifakı ile bir olarak ‘rant’ kararı aldığını, bu duruma da Ak Partili meclis üyelerinin itiraz ettiğini vurguladı.

KAMU YARARI ÖN PLANA ÇIKARILIYOR AMA DURUM BAŞKA…

Ünsal, bu imar değişikliğinin kamuoyuna anlatımında; belediyenin ve Akçakoca’nın faydası ön planda gösteriliyor ama durumun tamamen rant adına yapılan bir hamle olduğunu iddia etti. Belediyenin bu imar değişikliğini; Okan Yanmaz’ın kardeşinin arkadaşı olduğu için yapıldığını savunan Ünsal, ‘’Babanızın çiftliği mi?’’ diye sorarken insanların vicdanının rahatsız olduğunu vurguladı.

”KİME ANLATIYORSUN BUNLARI OKAN YANMAZ, ÇOCUK MU VAR KARŞINDA?”

Belediyenin burayı ihaleye çıkaracağı ve isteyen herkesin girebileceğini bu durumun yasal olduğunu savunanlar için, bırakın bu işleri ‘arsa sahibinden başkası alamaz orayı’ çıkışında bulunan Ünsal, Akçakoca’da bu işlerin çok fazla yapıldığını iddia etti.

Ünsal ayrıca, ‘’Bu kadar insan sana inanarak, güvenerek oy verdi. Yazıklar olsun başkan!’’ ifadelerini kullandı.

SON KARAR KAYMAKAM MUSTACA CAN’DA

Belediye meclis çalışma yönetmeliğinin 18. maddesine göre; Meclisin almış olduğu kararların tam metni, kararın kesinleştiği tarihten itibaren en geç yedi gün içinde belediye başkanı tarafından ilçeye bağlı belediyelerde kaymakama gönderilir ve uygun araçlarla halka duyurulur.

Kararın onayı için; Akçakoca Kaymakam’ı Mustafa Can’ın atacağı adım bekleniyor. Düzce ve Akçakoca’da gündem olan meclis kararının iptal edilebileceği konuşuluyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir