fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ BOMBAYI BIRAKAN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İSTİKLAL CADDESİ’NDEKİ BOMBAYI BIRAKAN KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul’un Beyoğlu ilçesindeki Taksim İstiklal Caddesi’nde patlama meydana gelmişti. 6 vatandaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısında 81 vatandaşımız da çeşitli yerlerinden yaralandı. Güvenlik kamerası görüntülerine göre; kalabalığın ortasına bombalı paketi bırakan şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

Taksim İstiklal Caddesinde yaşanan bombalı saldırıda 6 vatandaşımız hayatını kaybetti, 81 vatandaşımız yaralandı. Dün akşam saatlerinde tüm Türkiye’yi derinden sarsan terör saldırısı bombalı paket ile İstiklal caddesinin göbeğinde yapıldı.

Güvenlik kameralarının görüntülerinde; bombalı saldırganın elindeki paket ile gelerek bankta 40 dakika oturduktan sonra paketi bankta bırakarak olay yerinden ayrıldığı ve dakikalar içinde patlamanın gerçekleştiği görülüyor. Patlama sonrası olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edilirken bölgede uzun süreli panik hakim oldu.

İNTERNET KISITLANDI, RTÜK YAYIN YASAĞI GETİRDİ

Patlamanın olduğu aynı saat içerisinde Radyo, Televizyon Üst Kurulu tarafından patlamaya ilişkin haberlere yayın yasağı getirilirken, Türkiye’de ki internet servis sağlayıcıları tarafından sosyal medya platformlarına erişim de geçici bir süre kısıtlandı.

Patlamanın ardından yaşanan panik ve kaos ortamında birbirlerinden haber almaya çalışan vatandaşlar duruma isyan etti. Haber almaya en çok ihtiyaç duyulan anda getirilen yayın yasağı ve kısıtlanan iletişim ağı vatandaşların tepkisini çekerken; devlet yetkililerinin resmi açıklamayı Twitter’dan yapması tartışmalara neden oldu.

BOMBALI SALDIRGAN YAKALANDI

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada bombayı bırakan kişinin ekipler tarafından yakalanarak gözaltına alındığı bildirildi. Olayla ilgili 21 kişi daha gözaltına alınmıştı. Yakalanan bombacı saldırganın kadın olduğu biliniyor. Kimliği hakkında detaylı bilgi verilmedi.

SOYLU AÇIKLADI

‘’İlk değerlendirmelerden itibaren aynı iz üstündeyiz. Eylemin talimatının Kobani’den geldiği konusunda fikrimiz var. Eylemi yapanın Afrin’den geçtiği konusunda değerlendirmemiz var. Elde ettiğimiz bulgular çerçevesinde PKK/PYD terör örgütü. Tekrar söylüyorum. Bize bu acıyı yaşatanlar daha misli ve kat kat acıyı yaşayabilecekleri bir karşılığı yakın zamanda görecekler.’’ İfadelerini kullandı.

NOT: Taksim patlamasına ilişkin çok sayıda görüntü mevcut. Gerek patlama anı gerek sonrası olay an ve an kaydedilmiş durumda. Patlama anının görüntülerini doğabilecek olumsuz etkilenmelerden dolayı paylaşamıyoruz.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir