fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

EKMEK VE SİMİDE ZAM GELİYOR…

EKMEK VE SİMİDE ZAM GELİYOR…

EKMEK VE SİMİTE ZAM GELİYOR!

Yeni yıl öncesi asgari ücret zammı daha görüşme aşamasındayken temel gıda maddesi ekmek ve kahvaltıların vazgeçilmezi simit için zam kararı alındı. Düzce Fırıncılar Odası, maliyetlerdeki artışı gerekçe göstererek ekmek ve simide zam kararı aldı. Düzce’de zamlı tarifenin hafta sonundan itibaren uygulanması bekleniyor.

Düzce Fırıncılar Odası ekmek ve simide %25 zam kararı aldı. Düzce Fırıncılar Odası’nın kararına göre; şuan da 4 liradan satılan 210 gram ekmeğin fiyatı 5 lira olacak ve gramajı 200’e indirilecek. 4 liradan kahvaltı sofralarını süsleyen simit ise 5 liradan tüketici ile buluşacak. Zamlı fiyatların hafta sonundan itibaren uygulanması bekleniyor.

KAFAMIZA GÖRE ZAM YAPMIYORUZ!

Oda Başkanı İbrahim Korkmaz:’’ un, maya, elektrik, doğalgaz ve nakliye girdilerindeki artış sebebiyle unlu mamullere zam yapılmasının kaçınılmaz hale geldiğini’’ ifade ederken yapılacak yeni zammın bile maliyetleri tam olarak karşılamayacağını belirtti.
Korkmaz:’’ Biz keyfimize göre zam yapmıyoruz. Maliyetlerdeki artış yüzünden mecburen biz de zam yapmak durumundayız.’’ İfadelerini kullandı.

DÜZCE’DE HALK EKMEK DE ZAMLANIYOR!

Korkmaz, Halk Ekmek büfelerinde 3 liradan satılacak ekmeğin yeni tarife ile 3.75 liradan satılacağını da duyurdu.
Korkmaz:’’ Belediye ile yaptığımız anlaşmada, Halk ekmek büfelerinde piyasa ekmek fiyatının yüzde 25 altında ekmek satılıyor. Maliyet artışı yüzünden 3 lira olan fiyat 3 lira 75 kuruşa yükselecek” ifadelerini kullandı.
Korkmaz, zamlı ekmek ve simit satışlarına hafta sonu başlanacağını sözlerine ekledi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir