fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

FENERBAHÇE İÇİN SOYADINI DEĞİŞTİRDİ…

FENERBAHÇE İÇİN SOYADINI DEĞİŞTİRDİ…

Akçakocalı Burak Gübül, Fenerbahçe’ye olan tutkusu sebebiyle soyadını değiştirdi. Akçakocalı Burak, ‘Gübül’ soyadını değiştirerek Fenerbahçe tarihinde önemli bir yeri olan ve Fenerbahçe stadyumuna da ismini veren ‘’Saraçoğlu’’ soyadını aldı.

Burak Gübül, Akçakocalı bir vatandaş. Ailesinin soyadı olan ‘Göbül’ün nüfus müdürlüklerinde yıllarca yanlış yazıla yazıla şekil değiştirerek bugünkü haline evrilmesinden rahatsız oldu.

Ailesinden gelen ve aslen Göbül olan soyadı zaman içinde nüfus müdürlüğündeki memurlar tarafından yanlış yazıla yazıla sırayla ‘Göbül, Göbel, Gübül’ gibi birtakım yazım hataları ile deforme olan soyadını değiştirme kararı aldı.

Koyu bir Fenerbahçe taraftarı da olan Burak, yeni yazım hatalarına olanak vermemek için soy adını ‘SARAÇOĞLU’ olarak değiştirdi.

SARAÇOĞLU KİMDİR?

Mehmet Şükrü Saraçoğlu, Türk iktisatçı ve siyasetçidir. Türkiye Başbakanı, Türkiye Dışişleri Bakanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olan Saracoğlu, bu görevler dışında 1924 ile 1938 arasında da değişik hükûmetlerde Millî Eğitim, Maliye ve Adalet bakanlıkları yapmıştır. 1934 ile 1950 arasında Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığını yürütmüştür. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün halen maçlarını oynadığı stadyumuna adını vermiştir. Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadyumu İstanbul, Kadıköy’de bulunmaktadır.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir