fbpx

Akçakoca Haberleri

ANALİZ HABER

BELEDİYE BAŞKANI VEKİLLİĞE GÖZ KIRPIYOR

BELEDİYE BAŞKANI VEKİLLİĞE GÖZ KIRPIYOR

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin CHP’nin üst üste 2 seçim kazanabilmiş sayılı belediye başkanlarından birisi. İlçede Ak Parti’ye gönül vermiş vatandaşlardan da oy alabildiği biliniyor. Yerel seçimlerde Alaplı’da aday Nuri Tekin olunca parti ayrımı pek fazla gözetilmiyor. Peki bu başarının sırrı ne?

İlçe başkanlığı döneminden beri halkla sıcak ilişkiler kurmayı başarabilen Nuri Tekin, Ak Parti’nin ülke genelinde en güçlü olduğu bir dönemde Alaplı Belediye Başkanlığını iktidar partisinin elinden almayı başardı.

Kendisinden önce halkını düşünen, kendini değil kentini düşünen, personelini bir an bile mağdur etmeyen, halkın istek ve ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde çözüm üretebilen bir belediye başkanı profili çizen Tekin, şimdiye kadar gerçekleştirdiği vizyon projeleri ve planladığı çok daha iyi projelerle Alaplı halkının daima yanında.

Nuri Tekin’in 2 dönem üst üste seçim kazanması, hatta ikinci döneminde büyük bir farkla ipi göğüslemesi tüm bölge halkının dikkatini çekerken CHP Genel Merkezi’nin de gözünden kaçmadı. Bu durum Tekin’in, doğal olarak önümüzdeki genel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nin milletvekili adaylarından olabileceği beklentisini yarattı.

HALK TEKİN’İ İSTİYOR

İki dönem öncesinde TBMM’ye Belediye Başkanı Faruk Çaturoğlu’nu gönderen Alaplı, bu dönem de Nuri Tekin’i göndermeye kararlı.
CHP il örgütünde de olası milletvekili adayları arasında adı geçen Nuri Tekin, CHP’nin Zonguldak’ta en rahat seçim kazandığı isim olarak ön plana çıkıyor.

CHP; Zonguldak merkez, Ereğli bölgesi, Çaycuma bölgesi olmak üzere 3 milletvekili çıkarma potansiyeline her zaman için sahip. Nuri Tekin’in Ereğli bölgesinin adayı olarak meclise gitme şansının çok yüksek olduğu öngörülüyor. Zonguldak halkı 2 dönemdir Alaplı halkına çok başarılı bir şekilde hizmet eden Nuri Tekin’in artık bu hizmetlerini mecliste sürdürerek il geneline yaymasını istiyor.
Zonguldak halkı Nuri Tekin’i gerekirse meclis kürsüsünde ilin çıkarları için haykırabilecek, yumruğunu masaya vurabilecek potansiyel bir aday olarak görüyor.

AKÇAKOCA, ALAPLI VE NURİ TEKİN

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in önümüzdeki seçimlerde milletvekili seçilmesi Akçakoca için büyük şans olacaktır. Görev yaptığı 2 dönem boyunca; önce geçmiş dönem belediye başkanı Cüneyt Yemenici ile sonrasında mevcut Akçakoca Belediye Başkanı M.Okan Yanmaz ile iyi ilişkileri, uyumlu çalışmaları, Tekin’in Akçakoca’da bolca vakit geçirmesi ve Alaplı’nın Akçakoca’ya olan fiziksel yakınlığı iki şehri birbirine yakınlaştırıyor.

TEKİN, BİR DEMİRTAŞ DEĞİL

Cumhuriyet Halk Partisi’nin mevcut Ereğli bölgesi Milletvekili Ünal Demirtaş’ın Akçakoca ile alakalı en ufak bir icraatı yok. 2 dönemdir bu bölgenin milletvekili olmasına rağmen Demirtaş’ın Akçakoca’ya kaç defa geldiğini sorgulamak gerekir.

Komşu bölgede CHP’nin bir milletvekili bulunmasına rağmen Akçakoca ile İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın ilgili olması enteresan değil mi? Akçakoca halkı Tanal’ı artık kendi şehrinin milletvekili olarak görüyor. Mahmut Tanal 250 kilometreden gelebilirken, Demirtaş 40 kilometre yolu gelemiyor mu? Bu durumu da Demirtaş’ın basiretsizliğine ve bölgeye olan ilgisizliğine bağlamak gerekmez mi?

GÖRÜNEN KÖY KILAVUZ İSTEMEZ!

Faruk Çaturoğlu, Tekin kadar başarılı ve sevilen bir belediye başkanı değilken, Alaplı halkı onu meclise gönderdi. İşin özü, Çaturoğlu’ndan daha başarılı bir grafik sergileyen Nuri Tekin’in meclise gitmesi kimseyi şaşırtmaz. Tekin milletvekili olursa da Akçakoca’yı da unutmaz. Ne demiş atalarımız? Görünen köy kılavuz istemez…

Yorum Haber: Tolga HÜNKAR

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir