fbpx

Akçakoca Haberleri

KÖŞE YAZILARI

OKAN YANMAZ, LED SEVDASI VE HEYKELCİKLERİ

OKAN YANMAZ, LED SEVDASI VE HEYKELCİKLERİ

2019 Yerel Seçimlerinde göreve geldiğinde ve seçim sürecimdeki söylemlerine bakıldığında Akçakoca’nın kurtarıcısı, cesur yüreği maskesini takan M. Okan Yanmaz, 3 yıllık görev süresi boyunca iniş-çıkışlı bir grafik bile sergileyemedi. Göreve geldiği günden beri paraşütsüz iniş yapan hizmet grafiği ve şu ana kadar Akçakoca için yaptıklarına bakılırsa durum vahim. Siyaset farklı yere evriliyor çünkü. Artık Akçakoca’da yeni bir anlayış var. Okan Yanmaz yaptıysa bende yaparım bu belediye başkanlığını…

Görev yaptığı 3 yıl boyunca kendi dışında her şeyi ve herkesi suçlayan Yanmaz’ın en büyük hatalarından biri yanında aklı başında danışman bulunduramaması oldu. Özellikle inat ve bürokrasiden uzak tavırları kendisinin önündeki en büyük engel. Eğer kendi doğasından biraz sıyrılsa bu oyunun kuralları çok basitti. Yanmaz 2. Yılında yine bu işi tersine çevirebilirdi. O bildiğini okumayı tercih etti.
Yanmaz, eleştiriye katlanamıyor ve insanları dinlemiyor. Bakın yanındaki insanları veya çalışanlarını söylemiyorum. Genel olarak kimseyi dikkatli dinlemiyor, sadece dinlermiş gibi yapıyor. Bu onun kendi tercihi fakat satır aralarında çok fazla şeyi kaçırıyor. O yüzden seçim zamanı kendisi için sürpriz olabilir fakat bizler için olmayacak. Yanmaz, en güvendiği yerlerden oy alamayacak.

Akçakoca’da şu ana kadar 2 kişi beni yanılttı. Birincisi Cüneyt Yemenici. İkincisi Okan Yanmaz. Yemenici noktasında şurada yanıldım. Göreve geldiğinde çok genç, potansiyelli ve yerel siyasette karizmatik bir lider görünümü çizdiğini gördüğümde 2 dönem yapar demiştim. Olmadı. Belediye başkanlığı döneminde de çok eleştirmiştim. Yemenici’de bazı şeyleri aşamadı. Çevresi tarafından işgale uğradı. Bu çevresinin değil, bizzat Yemenici’nin sorunu tabi ki. O dönem enteresan hatalar yaptı. Cüneyt Yemenici Akçakoca halkına borçludur. Neden mi? Çünkü Akçakoca halkını; Okan Yanmaz’ı denemek zorunda bırakmıştır ve durum ortada!

İkinci yanıldığım nokta Okan Yanmaz oldu. 3 dönem seçimlere girip 2 kez kaybedip, 3. Seçimde diğer 2 büyük partinin tepki oyları sayesinde kazandığı belediye başkanlığının değerini bilir sanmıştım. Kendisini yakın tanıyanlar o dönem yanlış düşündüğümü söylemişti. Haklı çıktılar. Ben Yanmaz’ın iyi bir 5 yıl geçirerek milletvekilliğine kendini hazırlayabilecek ortamı olduğunu savunmuştum. Yanılmışım. Akçakoca Belediyesi, sayın Okan Yanmaz’ın sevgili eşi Nursen Yanmaz’a evlilik yıl dönümü hediyesiymiş meğer!

HER YER LED OLSUN, HER YER HEYKELCİK!

Belediye başkanımızın led sevdası beni zaman zaman alıp uzaklara götürüyor. Akçakocalı vatandaşlar kedi veya kanarya değil ki senin ledlerinden gözünü alamasın. Bir şey sırf yaptım demek için yapılmaz be kardeşim. Akçakoca’ya diktiğin heykel ve astırdığın led ışıklar dışında hiçbir faydan olmadı. 20 yıldır çivi çakılmadı dediğin yukarı mahalle ile ilgili adeta geçmiş belediye başkanlarına hakaret ettin. Ne sanıyordun? Doğruları kimse yazmayacak mı?

Bir belediye başkanı ve siyasetçi düşünün. Diyalog kurabilmekten bu kadar aciz. Kin ve inat dolu. Beni Okan Yanmaz’ın önümüzdeki dönem seçime gireceğine kimse inandıramaz arkadaşım. Yanmaz görev süresi bitince benim metal yorgunluğum geldi diyerek inzivaya çekilecek bence. Neyse günü geldiğinde geniş geniş tartışırız bunları…

NOT: ‘’ Her yer led olsun, her yer heykelcik!’’ sloganı ile bir sürpriz heykel daha yapacakmış sayın belediye başkanım. Beşyol’un tam göbeğine. Önce oradaki düzgün yolu kırıp, parke yapıp sonra da ortasına heykel dikecekmiş. Ne heykeli mi? Benim sanatçı içgüdülü belediye başkanım, tabi ki oraya kocaman bir ‘’kemençe’’ heykeli dikecek! ?

Editör: Tolga Hünkar

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • Bu sefer de sanırım LED’in heykelini yapacak ?

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir