fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

BAŞKAN BELEDİYEYE SESLENDİ: MAZOTUMUZU VERİN

BAŞKAN BELEDİYEYE SESLENDİ: MAZOTUMUZU VERİN

Geçtiğimiz ay Akçakoca’da, Düzce Safari Off-Road Kulübünce (DÜSOF) düzenlenen off-road yarışmalarının ardından başlayan tartışmalar bitmek bilmiyor. Kulübün başkanı Mehmet Albayrak isimli vatandaşın, organizasyonun ardından Akçakoca Belediyesi tarafından mağdur edildiğini dile getirdiği paylaşımlarının ardı arkası kesilmiyor.

Geçtiğimiz haziran ayında Akçakoca’da düzenlenen off-road yarışları büyük heyecana sahne olmuş, Akçakoca Belediyesi de konuyla alakalı paylaşımlarda bulunmuş, düzenlenen etkinliği övmüştü. Ancak etkinlik sonrası ‘mağdur’ edildiklerini belirten Düzce Safari Off-Road Kulübü başkanı Mehmet Albayrak, belediye aleyhinde zehir zemberek paylaşımlarda bulundu.

“BÜYÜK MAĞDURİYETE UĞRATILDIK”

Söz konusu mağduriyetle ilgili gazetemize ulaşan kulüp başkanı Mehmet Albayrak sosyal medyadaki paylaşımlarında ifade ettiği sözlerin arkasında olduğunu belirterek, yaşadıkları mağduriyetleri dile getirdi.
Etkinlik öncesi, Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’dan birkaç söz aldığını ancak bu sözlerin yerine getirilmediğini, bazılarının ise çok geç yerine getirildiğini belirten başkan Albayrak, büyük bir mağduriyete uğratıldığını söyledi.

“PARAMIZI PARÇA PARÇA VE ÇOK GEÇ ALDIK”

Etkinlik masrafları ile ilgili Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz’dan 30 bin tl ücret alınacağına dair söz aldıklarını belirten Albayrak, bu parayı 2 taksitte, yalvar yakar ve çok geç bir süre içinde aldıklarını söyledi.

“500 LİTRE MAZOT SÖZÜ YERİNE GETİRİLMEDİ”

Belediyenin maddi durumunun çok iyi olmamasından dolayı 1000 litre diye düşündüğümüz mazot desteğini 500 litre olarak sunduk. Başkan Yanmaz’da kendi eliyle isteklerimizi listeye yazdı ve bize verdi. Ancak bu sözün halen yerine getirilmediğini söyleyen Albayrak, ayrıca ses sistemini son güne kadar ayarlayamayarak son gün kendilerinin arandığını ve o işin maddi ve manevi sorumluluğunun da kendilerine yüklendiğini söyledi.

TELEFONLARIMIZA BAKMIYORLAR! BİZİMLE İLETİŞİMİ KESTİLER

İşin maddi kısmını bir kenara bıraktıklarını söyleyen Albayrak, ‘’Başkan ve başkan yardımcıları telefonlarımızı açmıyor ve meşgule atıyorlar. Mesajlarımıza dönmüyorlar. Kendilerine attığımız bilgilendirme ve hatırlatma mesajlarını, okumalarına rağmen cevap yazmıyorlar. Biz kendilerinden etkinlik için ‘’Teşekkür’’ beklerken karşılaştığımız tavır çok farklı oldu. ‘’ dedi.

Gazetemize konuşan Düzce Safari Off-Road Kulübü başkanı Mehmet Albayrak, ‘’Biz var olan biz masrafı fazla göstermedik. Biz bu işten kazanç sağlamak istemiyoruz. Biz Akçakoca Belediyesi’ne nasıl yaklaştıysak organizasyon öncesi ilişkimizin organizasyon sonrası da böyle devam etmesini istiyoruz. Etkinlik bitiminden itibaren hiçbir yönetici telefonlarımızı açmıyor. En başta verilen sözler mart- nisan aylarında ödenmesi gereken paralar yeni ödendi. Mazot alacağımızı hala vermediler. Bu etkinlik için Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden vatandaşlar geliyor.
Etkinliklerimiz birçok noktada sürmeye devam ediyor. Akçakoca’da bu organizasyondan sonra planladığımız çok daha büyük bir etkinliği, ne yazık ki Okan Yanmaz’ın ve yöneticilerin iletişimsizliğinden ve bizi tanımamazlıktan gelmesi sebebiyle yapmaktan vazgeçtik.’’ dedi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir