fbpx

Akçakoca Haberleri

Fındık

SON DAKİKA! ERDOĞAN’DAN FINDIK FİYATI AÇIKLAMASI

SON DAKİKA! ERDOĞAN’DAN FINDIK FİYATI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT Özel yanında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan konuşmasının bir bölümünde, Ordu’da fındık fiyatını açıklayacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hafta sonu için planlanan Ordu ve Giresun ziyaretlerinde fındık fiyatının açıklanması beklenirken, yöre halkı ve fındıkla uğraşan Karadeniz bölgesinde merakla karışık heyecan hakim.

“ENFLASYONDA ŞUBAT-MART AYLARINDA DÜŞÜŞÜ GÖRÜRÜZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ‘’Hayat pahalılığının yükünü azaltmak için adımlar atıyoruz. Toplamda 1,8 milyon hesap açıldı. Kur Korumalı Mevduata vatandaşımızın ilgisi yüksek oldu. Son haftalarda petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, ulaştırma konusunda ve diğer konularda dolaylı etkilemeyi sürdürecek. Enflasyonda Şubat- Mart itibarıyla düşüşü görürüz.’’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında üreticinin beklediği tarihi duyurdu; ”Bir de şu var. Vatandaşın araçlarıyla olsun, piyasadaki alışveriş hareketliliğine bakıyorum gayet iyi noktada. Maliyet enflasyonu noktasında bana göre işi yönetiyoruz. Şu anda bizim son yaptığımız zamlarla, vatandaşın cebine giren parada ciddi bir artış oldu. Bu yıl sonu itibarıyla gözden geçireceğimiz bir süreçtik. Hafta sonu ben Ordu’ya gidiyorum. Orada da herkesin beklentisi “Acaba fındık fiyatları ne olacak” açıklayacağız tabi. Fındığın olduğu yerlerde mevsimi geldi. Biz bu açıklamayı yapıp, bütün fındık üreticisini asla enflasyona ezdirmeyiz.”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir