fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

MHP’Lİ YANMAZ’A, KENDİ ENCÜMENLERİ KARŞI ÇIKTI

MHP’Lİ YANMAZ’A, KENDİ ENCÜMENLERİ KARŞI ÇIKTI

Akçakoca Belediyesi encümen toplantısında belediyeye ait ve ABİTAŞ’ın işlettiği tesislerin devri görüşüldü.
Söz konusu tesisler hakkında “Üçüncü şahsa devredilemez” ibaresi bulunmaması tartışma yarattı. MHP’li bazı meclis üyelerinin doğrudan karşı çıktığı ABİTAŞ’a devir kararı sonrası toplantı ertelendi.

Akçakoca Belediyesi encümen toplantısı tartışmaya sahne oldu. Gündemde bulunan, “Akçakoca Belediyesi’ne ait tesislerin, süresinin dolması sebebiyle ABİTAŞ’a yeniden devri” konusunun gündeme geldiği toplantıda, bazı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) meclis üyeleri Belediye Başkanı Okan Yanmaz’a karşı çıktı.

HALKIN İŞLETMELERİNİN ‘’HERHANGİ BİR ŞAHSA’MI’’ DEVREDİLMESİNDEN ENDİŞE EDİLİYOR

İddiaya göre; geçtiğimiz günlerde yapılan encümen toplantısında 15 Temmuz parkında ve Hürriyet Tepe parkında ABİTAŞ’ın işlettiği tesislerin, işletme süresi dolduğundan, belediye tekrar ABİTAŞ’a devretmek üzere encümen üzerinden 3 yıllığına devir kararı almak istiyor.

Karar metninde 3.şahısa devredilemez ibaresi olmadığından dolayı MHP’li bir encümen itiraz ediyor. Hatta şuanda ki işleyiş ile alakalı bazı konular gündeme getirilerek doğacak yanlışlar üzerinde duruyor.
Karara onay vermeyen MHP’li encümene, başka bir MHP’li encümen de ‘’Burada ne yapıldığı ve yapılacağı belli olmayan kararlar alınıyor.’’ diyerek itirazda bulunuyor.
MHP’li bazı encümenlerin bu cesur çıkışı ABİTAŞ üzerinden birilerine ‘’ihalesiz’’ işletme vermeleri ihtimaline karşı gerçekleşiyor.

TOPLANTI İLERİ BİR ZAMANA ERTELENDİ

İddiaya göre toplantı gece geç saatlere kadar sürmesine rağmen herhangi bir sonuç alınamıyor. Gece 11’e kadar süren toplantıda başkan yardımcıları ve encümen üyeleri yoğun istişareler etmelerine karşın, toplantının ileri bir tarihe alınması kararı çıktı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • Menfaatler cakışmıştır yoksa karşı gelmezlerdi

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir