fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ Siyaset

AKÇAKOCA’NIN MUHTEMEL BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI

AKÇAKOCA’NIN MUHTEMEL BELEDİYE BAŞKANI ADAYLARI

Her seçim dönemi çok büyük bir yarışa sahne olan Akçakoca Belediye Başkanlığı seçimleri, bu dönem her zamankinden daha büyük bir yarışa, çekişmeye ve heyecana sahne olacak. Sizler için potansiyel adayları derledik.

Yaklaşan genel seçimlerin ardından yapılacak olan Türkiye Yerel Seçimleri, Akçakoca’da merakla bekleniyor.

Her dönem kıran kırana geçen seçim yarışında bu dönem aday bolluğu yaşanacak gibi duruyor. Mevcut belediye yönetiminin bir dahaki seçimlere Cumhur İttifakı olarak girme ihtimaline karşın, AK Parti’nin belediye seçimlerini tek başına da kazanabilecekleri inancı yüksek. Her zaman kazanabilecek potansiyele sahip olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin de iddiasının yanında, Türkiye genelinde büyük bir yükseliş gösteren İYİ Parti’nin de Akçakoca yerelinde iddiası büyük.

NOT1: Adaylar, isimlerinin alfabetik sıralaması sonucu aşağıdaki sıralamaya yerleşmiştir.

NOT2: Burada ismi geçen kimse ile daha önce bu haber hakkında konuşulmamıştır.

NOT3: Bu haber bir www.akcakocahaberleri.com yazı dizisinin başlangıcıdır. Adaylar hakkında yapılan yorumlar, www.akcakocahaberleri.com haber sitesine aittir.

Abdulkadir Pandul

Potansiyel milletvekilleri haberimizde, aday olabileceğinden bahsetmiştik. Kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dolaylı olarak belediye başkanlığına aday olabileceğini, aday olmak istediğini göstermiş oldu. Her partiden yalnızca bir belediye başkanı adayı olabilecek. Dolayısıyla Pandul’un önce kendini ortalama üstü bir partide kabul ettirmesi gerekiyor. Seçim dönemi ve adaylık için gereken bütçeyi ayarlayabilir. Belli bir kitlesi var evet, ama onu başkanlığa taşıyabilir mi?

Behçet Alkan Lokum

Geçen yıl katıldığı bir televizyon programında belediye başkan adaylığını ilan eden Lokum, partisinin sevdiği bir isim. Akşener’in, Akçakoca ziyaretinin mimarı. Son dönemde, genel başkanını ilçeye getirebilen tek isim. Parti içindeki etkili tavrı, ilçeye hizmet olarak dönebilir. Arkasında aktif ve genç bir kitlenin yanı sıra siyaseten etkili isimler de var. Peki tüm bunlar, onu ittifaktan bağımsız bir şekilde belediye başkanlığı koltuğuna taşıyabilir mi?

Cüneyt Yemenici

Geçmiş dönem Akçakoca Belediye Başkanı. Belediyecilik konusunda tecrübeli. Akçakoca’ya kattıkları ortada. Hatalarından ders çıkarmış olması önemli. Her ne kadar adı milletvekili adaylığı için geçiyor olsa da ‘’Akçakoca Belediye Başkanlığına adayım.’’ demesi şaşırtmaz. Genç, tecrübeli ve sabırlı. Bakalım kendisini milletvekili adayı olarak mı yoksa belediye başkanı adayı olarak mı göreceğiz. Önümüzdeki seçimler kendisi için, siyasette ‘tamam mı devam mı’ niteliği taşıyor. Kendisine kırgın olanlar ile seçim öncesi barışabilecek mi?

Erol Solak

Son yıllarda Akçakoca’da iki dönem peş peşe belediye başkanlığı kazanan tek isim. Yakın çevresine son bir kez daha seçime gireceğinden bahsettiği söyleniyor. Akçakoca halkı tarafından sevilen bir isim lakin hangi partiden aday olacağı tam bir soru işareti. Adımlarını sağlam atmayı seven, son ana kadar rengini belli etmeyen kurt siyasetçi. Sosyal medya kullanmaması, günümüz siyasi atmosferine adapte olmasına engel olacak mı?

Esvet Sarıoğlu

Siyasetin çoktandır içinde. Aktif bir ilçe başkanı. Daha önce geçmişinde milletvekilliği aday adaylığı tecrübesi var. Yani adaylık süreçlerini ve parti işleyişlerini iyi biliyor. Geçen yıl Akçakoca Belediyesi’ne yaptığı muhalif çıkışlar ile adından sıkça söz ettirmişti. Doğru yerlerde, doğru kişiler ile temasta. Olası bir belediye seçimi yarışında güçlü bir kampanya yönetebilir. Geçen yıl, yerelde yaptığı güçlü muhalefet sonrası partisi tarafından uyarı almış olması, olası bir adaylık durumunda motivasyonunu olumsuz etkiler mi?

Fikret Albayrak

2009 yerel seçimlerinde Nazmi Çiloğlu gibi önemli bir isimden belediye başkanlığını almış, Akçakoca’da önemli işlere imza atmıştı. Daha sonra girdiği iki seçimi sırasıyla Yemenici ve Yanmaz’a karşı kaybetmişti. Tecrübeli. Kendisini seven ciddi bir kitle var. Belediye başkanlığı döneminde, neyi iyi yaptığını çok iyi biliyor. Hatalarını ve eksiklerini gördüğü 2 seçim geçirdi. Bu önemli bir avantaj. Eğer aday olursa, hangi adımları atması gerektiğini çok iyi biliyor. Aday olduğu taktirde, kendisinden uzaklaşan esnaf ile arasındaki buzları eritebilir mi?

Hakan Direk (Cali)

2019 Türkiye yerel seçimlerine bağımsız olarak girerek 119 oy almıştı. Bu; DSP, BTP ve diğer bağımsız adayın toplamından fazla oy demek. Akçakoca’da bağımsız bir adayın kazanması çok zor olduğu halde yine de imkanları doğrultusunda çok çalışmıştı. Farklı ve birleştirici bir tarzı var. Genç ve dinamik. Yerel seçimlere renk kattığı kesin. Her daim projeleri hazır. Projeleri teoride kulağa hoş geliyor, seçimi kazansa bu projeleri pratikte uygulayabilir mi?

Mehmet Okan Yanmaz

Mevcut belediye başkanı. Önünde Akçakoca halkına hizmet edebileceği iki yıl olduğundan dolayı; kendisini bu seride yorumlamayı, benimsediğimiz haber ilkeleri doğrultusunda etik bulmadığımızdan ötürü seçime yakın kendisini tekrar yorumlayacağız.

Murat Barlas

Akçakoca’nın sevilen hekimlerinden. Mesleğinin yanı sıra Akçakoca turizmi adına yaptıklarıyla da adından söz ettiriyor. Çağdaş. Yeniliklere açık ve ilerici. Siyasete girmek adına gerekli donanımlara sahip. Akçakoca siyasetinde daha önce hiç sahne almamış olması, ona adaylık yolunda bir avantaj sağlayabilir. Barlas, Akçakoca siyasetinin ihtiyacı olan yeniliklere cevap verebilir mi?

Nursen Yanmaz

Geçmiş dönem MHP İlçe Kadın Kolları Başkanı ve mevcut Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın eşi.

Akçakoca’da ilk kez bir belediye başkanının eşi bu kadar ön planda olmuştu. Zaman zaman adını belediye ile ilgili polemiklerin içinde de duyduk. Kendisi geride kalan 3 yıl ile birlikte belediye ile alakalı çokça tecrübe sahibi oldu. Akçakoca siyasetinde aktif ve protokolde yer almayı seviyor. Aday olur mu olmaz mı bilinmez. Eğer aday olursa dikkat çekeceği kesin. Akçakoca’da daha önce kadın bir belediye başkanı seçilmedi. Olası bir adaylıkta kendisine avantaj sağlar mı?

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir