fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

Gelecek Seçimde Akçakoca’mızın Milletvekilleri Kimler Olacak?

Gelecek Seçimde Akçakoca’mızın Milletvekilleri Kimler Olacak?

Türkiye Genel Seçimleri (erken seçim olmazsa) 2023 yılının haziran ayında gerçekleştirilecek.

Tüm ülkede olduğu gibi Düzce’de ve ilin en büyük ilçesi Akçakoca’da da bölgenin milletvekili adayı olmak için kıyasıya bir yarış yaşanacağı şimdiden tahmin edilebiliyor.

Peki Akçakoca’da potansiyel milletvekili adayı kimler?

Genellikle her dönem Akçakoca’ya önem veren siyasi partiler, adaylarından bir tanesini mutlaka ilçeden seçiyor.

Gelin, Akçakoca’nın potansiyel adaylarını birlikte inceleyelim… Nedir, ne değildir?

NOT1: Adaylar, isimlerinin alfabetik sıralaması sonucu aşağıdaki sıralamaya yerleşmiştir.

NOT2: Burada ismi geçen kimse ile daha önce bu haber hakkında konuşulmamıştır.

NOT3: Bu haber bir www.akcakocahaberleri.com yazı dizisinin başlangıcıdır. Adaylar hakkında yapılan yorumlar, www.akcakocahaberleri.com haber sitesine aittir.

Abdulkadir Pandul

Şimdiye kadar hiçbir seçimde aday olarak görmesek de her seçimde adı geçenlerden. Kendisini seven ciddi bir kitle var. İkili diyalogları iyi. Seçime girecek olanakları mevcut. Medyatik ve ön planda olmayı seven bir isim.

Cüneyt Yemenici

İlçenin bir önceki dönem belediye başkanlığını yapmış olan Yemenici, CV’si ile her dönemin potansiyel adayı. Belediye başkanlığı seçimini kaybetmiş olmasına rağmen, eski bakan ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün her daim yanında görmek istediği bir isim. Bunu Beltaş yönetiminde yer alması ile de görüyoruz.

Erol Solak

Akçakoca’da seçim varsa adı mutlaka geçer. Akçakoca Eski Belediye Başkanı. Kurt siyasetçi. Her dönemin çok konuşulanı. Siyaseti bırakmak istese de siyaset onu bırakmıyor. Onu bir kez daha aday olarak görürsek sürpriz olmaz.

Esvet Sarıoğlu

İktidar partisinin mevcut ilçe başkanı. Türkiye genelinde ak partinin il ve ilçe başkanları her zaman potansiyel aday olarak görülür. İlçe başkanı olmanın gereği olarak Akçakoca halkıyla sürekli iletişim halinde olması ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın A takımında yer alan Ayşe Keşir ve diğer milletvekilleri ile sıkı diyaloğu milletvekili adaylığını getirebilir.

Fikret Albayrak

2009-2014 Akçakoca Belediye Başkanı. Nazmi Çiloğlu ile girdiği belediye yarışını kazanan Albayrak, o dönemden bu güne, Chp Belediye Başkan Adaylığını kimseye kaptırmadı. Her dönem yarışta. Akçakoca halkı tarafından ismi dönem dönem zikrediliyor. Hala CHP’liler için önemli bir isim.

İbrahim Bilgin

Ak Parti eski ilçe başkanı ve Akçakoca’nın sevilen isimlerinden biri.  İyi bir Ak partili. Tecrübeli. Aday olmanın genel merkezden geçtiğinin farkında. Partisini savunan önemli çıkışları ve partinin kilit isimleri ile temasları dikkat çekiyor.

Okan Yanmaz

Kaybettiği 2 seçimin ardından 3. Döneminde büyük bir farkla başkanlığı kazanan Yanmaz, gerek partisinin tabanı, gerek maddi gücü gerekse belediye başkanlığının getirmiş olduğu siyasi temaslar neticesinde, genel seçimlerde de çıtayı yükselterek milletvekili adaylığına oynayabilir.

Tuğrul Abanoz

Sivri çıkışlarıyla muhalefetin sesini dönem dönem ilçede hissettiren Abanoz, Akçakoca CHP İlçe Başkanlığını alışıla gelmişin dışında sürdürüyor. Genel merkez tarafından seviliyor. Kılıçdaroğlu’nun takip ettiği bir isim.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap