fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

VALİ ASLAN’DAN DÜZCE GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

VALİ ASLAN’DAN DÜZCE GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

“HER GEÇEN GÜN DAHA DA DÜZCELİ OLUYORUM”

“TEMEL AMACIMIZ AZİZ MİLLETİMİZE HİZMET ETMEK”

Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne gerçekleştirdiği iade-i ziyarette konuşan Düzce Valisi Selçuk Aslan, “Temel amacımız aziz milletimize hizmet etmek. Aldığımız her karar kamu yararını gözetmek.” dedi. Göreve başladığı günden bu yana Düzce’nin güzelliklerini, imkanını, potansiyelini ve sorunlarını tanımaya çalıştığını belirten Vali Aslan, “Her geçen gün bu noktada daha da Düzceli olduğumun farkındayım.” diye konuştu.

Düzce Valisi Selçuk Aslan, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyareti gerçekleştirdi. Basın mensupları ile tek tek tokalaşıp tanışan Vali Aslan, konuşmasında basının toplumsal bir dinamik olduğuna vurgu yaptı.

“Geldiğimiz günden bu yana vilayetimizi tanımaya çalışıyoruz”

Düzce’de görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti kelimelere döken Vali Aslan, şu ifadeleri kullandı: “Malumlarınız olduğu üzere yaklaşık 1.5 ayı devirdik. Düzce’de sayın cumhurbaşkanımızın uygun bulmasıyla Düzce Valiliği görevi şahsımıza tevdi edilmişti. Geldiğimiz günden bu tarafa vilayetimizi tanımaya çalışıyoruz. Olabildiğince her akşam, her zaman diliminde, her vesileyle dersimize çalışmaya insanımızı, Düzce’nin güzelliklerini, imkanını, potansiyelini ve sorunlarını tanımaya çalışıyoruz. Her geçen gün bu noktada daha da Düzceli olduğumun farkındayım. Düzce’mizde farklı basın kuruluşlarımız hem görsel basın hem yazılı hem de internet basını adına çok geniş bir yelpaze var. Farklı vesilelerle burada bulunan tüm hazirunla farklı noktada temaslarımız da oldu. Bugün kurumsal anlamda bir iade-i ziyaret noktasında cemiyetimize gelmeyi uygun gördük. Ben hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum, hepiniz nezaket gösterdiniz hayırlı olsun dilekleriniz için bir çayımızı içmeye lütfettiniz geldiniz.

“Düzce’de bulunduğumuz dönem zarfında taş üstüne taş koymaya gayretinde olacağız”

Aslan konuşmasının devamında şunları kaydetti:

“Malumlar olduğu üzere demokrasilerde yasama, yürütme, yargı erki vardır ve dördüncü olarak da basın. Ya da daha geniş anlamda medya tanımlanmış. Düzce’de böyle hareketli, canlı, geniş anlamda medya camiasının bulunması hakikaten birçok noktada bizler açısından da gözümüz kulağımız oluyor. Zaman zaman gündemde kaçırdığımız konular olabilmekte. Özellikle sosyal medya denilen olgunun da gelişmesiyle birlikte internet yayını, yazılı basın, görsel basın noktasında sosyal medya mecralarında yaptığınız yayınlarınız da önem taşıyor. Ben çok teşekkür ediyorum bizleri de etiketleme lütfunda bulunuyorsunuz bu bizi biraz daha hızlı haberdar olmamıza da vesile oluyor. Vatandaşın talepleri noktasında basın kuruluşlarının onların sesi olması gerek siyasal organizasyonlar gerekse kamu yönetimi noktasında çok hızlı aksiyon almayı fırsatını bizlere sunmaktadır. Temel amacımız aziz milletimize hizmet etmek. Aldığımız her kararda kamu yararını gözetmek. Olası bir ziyan durumu ortaya çıkma ihtimali olduğunda da alacağımız tedbirlerle afet gibi hallerde tabii ki bu ziyan durumunu asgari seviyede sınırlamaya çalışmak tarzında bir kamu sorumluluğu içerisinde hep beraber hareket edeceğiz. Devlet organizasyonu, varlık nedeni vatandaşına hizmettir. Biz de vatandaşa hizmetkar noktasında bu milletin hadimiyiz. İnşallah Düzce’de bulunduğumuz dönem zarfında taş üstüne taş koymaya, vatandaşımızın refahını arttırmaya, huzur içerisinde bu şehirde yaşamasını sağlamaya dönük gayretler içerisinde olacağız.”
Vali Aslan konuşmasının ardından yerel gündeme dair kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
Ziyaret günün anısına toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir