fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

CHP KULİSLERİNİ HEYECANLANDIRAN İSİM: MUSTAFA YILDIZ

CHP KULİSLERİNİ HEYECANLANDIRAN İSİM: MUSTAFA YILDIZ

Akçakoca’nın tanıdığı ve öğretmenlik hayatı boyunca binlerce öğrenci yetiştiren Tarih öğretmeni Mustafa Yıldız’ın Cumhuriyet Halk Partisi’nden Akçakoca Belediye Başkan adayı olacağı iddia edildi. Zikredilen aday adayları arasında en dikkat çeken isim olan Mustafa Yıldız’a, parti tabanından ve yakın çevresinden büyük ölçüde destek olduğu vurgulandı.

2024 Yerel seçimleri yaklaşırken partiler de aday arayışı sürüyor. Akçakoca’da önümüzdeki seçimlerde eli en güçlü partilerden biri olan CHP’de, Mustafa Yıldız’ın aday adaylığı heyecanla karşılandı. Sosyal demokrat ve adaletli yapısı ile tanınan Yıldız, öğretmenlik hayatı boyunca yetiştirdiği yüzlerce öğrencinin de desteğini alabileceği öngörülüyor.

PAROLA: KAMU KAYNAKLARININ DOĞRU KULLANIMI VE ORTAK AKIL

Görev yaptığı kurumlarda kamu kaynaklarının kullanımı konusundaki hassasiyeti ile tanınan Mustafa Yıldız’ın, Akçakoca Belediyesi’nin mevcut durumu hakkında yakın bilgi sahibi olduğu ve mevcut durumun kolaylıkla tersine çevrilebileceğine inandığı ifade edildi.

Akçakoca’nın ve Akçakoca turizminin gelişimi için ise ortak akılla tüm şehri kaplayan bir turizm planının olduğu öğrenilen Yıldız, mevcut CHP aday adayları arasında en dikkat çeken isim oldu.

MUSTAFA YILDIZ KİMDİR?

İlk, orta ve lise eğitimini Akçakoca’da tamamlayan Mustafa Yıldız, 1993 yılında Selçuk Üniversitesi Tarih bölümünden mezun oldu. 1998 yılında öğretmenlik kariyerine başlayan Mustafa Yıldız, 2005-2007 yılları arasında özel rica üzerine Akçakoca Öğretmenevi’ne müdür olarak getirildi. Akçakoca Öğretmenevi’nde kısa sürede yaptıkları ile adından söz ettiren Mustafa Yıldız, Akçakoca’ya bin kişilik düğün salonunu hiçbir mühendislik ücreti ödemeden ve tamamen Öğretmenevi’nin imkanları ile yaparak zoru başardı. Borçlu olarak devir aldığı Akçakoca Öğretmenevi’nin kısa süre içerisinde finansal bağımsızlığına kavuşturarak Akçakoca’ya önemli bir marka kazandırmış oldu.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap