fbpx

Akçakoca Haberleri

EĞİTİM

VALİ ASLAN’DAN ÖĞRENCİLERE İLK DERS ZİLİ MESAJI

VALİ ASLAN’DAN ÖĞRENCİLERE İLK DERS ZİLİ MESAJI

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Akçakoca’da 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılının ilk ders zili yarın çalacak. Düzce’de, ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören 74 bin 628 öğrenci okul yoluna düşecek. Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü il genelindeki 445 okulda yeni eğitim dönemi için tüm hazırlıklarını tamamladı. Düzce Valisi Selçuk Aslan’da 2023 – 2024 Eğitim ve Öğretim yılı ile ilgili mesaj yayımladı. Vali Aslan mesajında, “Öğrencilerimizin güvenlikleri için il genelindeki tüm okullarda önlemlerimizi aldık” dedi.

Yaklaşık 3 ay süren yaz tatilinin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, ülke genelinde olduğu gibi Düzce’de de tüm sınıf ve kademelerde 2023 – 2024 Eğitim ve Öğretim Yılı, yarın ilk ders zilinin çalması ile başlayacak.
Düzce il genelinde 445 okulda eğitim gören 74 bin 628 öğrenci, büyük heyecanla okullarının yolunu tutacak.

VALİ ASLAN’DAN MESAJ VAR

Düzce Valisi Selçuk Aslan, 2023 – 2024 Eğitim ve Öğretim yılı ile ilgili yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“2023-2024 eğitim-öğretim yılına başlarken öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm eğitim camiamıza başarılar diliyorum. Her eğitim-öğretim yılı, ülkemizin geleceğini inşa etme ve nesillerimizi bu geleceğe en iyi şekilde hazırlamada yeni bir başlangıçtır. Milletimizi ve ülkemizi geleceğe güvenle taşımak için ilk şart eğitimdir. Bu anlamda çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi hepimizin ortak hedef ve sorumluluğudur. Bir milletin ortak değerleri ve ideallerini nesillere aktaran eğitim, o toplumun temel taşıdır ve geleceğinin teminatıdır. Eğitim, sadece sınıf duvarları içinde değil, aynı zamanda hayatın her alanında karşımıza çıkan bir süreçtir. Eğitim sistemimiz ile düşünen, araştıran, yeni fikirlere açık, sorumluluk duygusuna sahip, milli ve manevi değerlerimizi benimsemiş, üretken, bilgi ve iletişim çağı insanı yetiştirme hedef ve gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimiz, sizler geleceğimizin teminatısınız. Bilgiye açık olun, öğrenme azminizi kaybetmeyin ve hayallerinizi gerçekleştirmek için çaba gösterin. Öğretmenlerimiz, sizler de her bir öğrenciyi en iyi şekilde yetiştirmek için çaba harcıyorsunuz, bu özverili çalışmalarınız için teşekkür ediyorum. Velilerimiz, çocuklarınızın eğitimine destek olmaya devam edin, onların yanında olduğunuzu hissettirin. Okullarımızda eğitim gören çocuklarımızın ruh ve bedensel gelişimini olumsuz etkileyebilecek zararlı maddeler ile mücadele edilmesi, okulların ve çevrelerinin güvenliği ve öğrenci taşıma servislerinin daha güvenli olması konularında gerekli tüm tedbirler planlanmış ve hayata geçirilmektedir. Kıymetli hemşehrilerim; Düzce genelinde 445 okulumuzda, 74.628 öğrencimiz ve 5.059 öğretmenimizin yeni bir şevk ve heyecanla 11 Eylül 2023 Pazartesi günü başlayacak ve 14 Haziran 2024 tarihine kadar devam edecek olan 2023-2024 eğitim-öğretim yılının hepimiz için başarılarla dolu bir yıl olmasını temenni ediyor; Hep birlikte, daha iyi bir geleceğe yol alacağımıza olan inancımı vurgularken tüm hemşehrilerime en kalbi muhabbetlerimi sunuyorum.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap