fbpx

Akçakoca Haberleri

EĞİTİM

AKÇAKOCALI BURHAN ÖZDEMİR’DEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

AKÇAKOCALI BURHAN ÖZDEMİR’DEN EĞİTİME BİR DESTEK DAHA

Akçakoca’nın eğitim dünyasına çok sayıda bağış yaparak katkı veren duyarlı iş insanı Burhan Özdemir, son olarak projesini yapma bağışında bulunduğu tarihi Akçakoca Lisesi’nin ismini de ilçeye yeniden kazandırdı. Barbaros Anadolu Lisesi’nin ismi, proje tamamlandığında yeniden Akçakoca Lisesi olacak.

Geçtiğimiz günlerde tarihi Yalı İlkokulu’nun yıkılan binasının yerine bağış olarak yaptırdığı Fen Lisesi inşaatının temel atma töreninde sorularımızı yanıtlayan hayırsever Akçakocalı Burhan Özdemir, Çuhallı çarşısında proje bağışı yaptığı okulun isminin yeniden Akçakoca Lisesi olması için bakan yardımcısı ile görüştüğünü ifade etti.

Bakan yardımcısı ile yapılan görüşmede, kendisinin de bağış projesinde bulunacağı okuldan mezun olduğunu, çok sayıda Akçakocalının mezunu olduğu Akçakoca Lisesi isminin yeniden verilmesinin ilçe halkı tarafından da istendiğini aktardığını belirten Özdemir, bakan yardımcısının öneriye sıcak baktığını söyledi.

Projeyi çizen Akçakocalı mimar Nilüfer Başaran ile birlikte basın mensuplarına açıklama yapan genç ve başarılı iş insanı Burhan Özdemir, mimar Nilüfer hanımın da Akçakoca Lisesi mezunu olduğunu sözlerine ekledi.

Akçakoca’nın sağlık ve eğitim dünyasına yaptığı çok sayıda bağışın yanı sıra, mescid, şadırvan, cami ve cami halıları destekleri de yapan hayırsever Akçakocalı Burhan Özdemir’in çabalarıyla, hem ilçeye aynı anda iki okul kazandırılacak hem de tarihi Akçakoca Lisesi’nin ismi yeniden tabelaya asılacak.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir