fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

AZADE AY, CHP DÜZCE MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN BAŞVURUSUNU YAPTI…

AZADE AY, CHP DÜZCE MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN BAŞVURUSUNU YAPTI…

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi, Düzce’nin ilk kadın Baro başkanı olarak 2 dönem üst üste görev yapan avukat Azade Ay, milletvekilliği aday adaylığı için resmi başvurusunu gerçekleştirdi.

 

Akçakocalı avukat Azade Ay,  genel seçimler öncesi aday adaylığı resmi başvurusunu Düzce’de gerçekleştirdi. Düzce’de 2 dönem Baro başkanlığı yapan ve Düzce’de de iyi tanınan başarılı avukat bölge siyasetine renk getirmek için kollarını sıvamış oldu.

Milletvekilliği için kolları sıvayan ve birçok rakibinden önce sahaya inen Ay, oldukça iddialı gözüküyor. ”DÜZCE’NİN AYDINLIK YÜZÜ İÇİN EL ELE VERİYORUZ. YOKSULLUĞA, YOLSUZLUĞA ARTIK DUR DİYORUZ.” sloganı ile yola çıkan CHP Milletvekili aday adayı Azade Ay, 60 gün sonra gerçekleşecek genel seçimleri daha renkli hale getireceğe benziyor.

AZADE AY KİMDİR?

08.08.1970 tarihinde Düzce/Akçakoca’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Akçakoca’da tamamladıktan sonra 1987 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 1991 yılında fakülteden mezun oldu. 1992 yılında Akçakoca’da açtığı avukatlık ofisinde hala mesleki faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Web: www.azadeay.com

İnstagram: https://www.instagram.com/azadeay/

Facebook: https://www.facebook.com/azade.ay.7

 

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • Your skill to captivate readers with everyday subjects reflects your impressive writing skills. Well done!

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir