fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

O ÖĞRETİM GÖREVLİSİ GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI!

O ÖĞRETİM GÖREVLİSİ GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI!

Düzce Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölümü´nde görevli öğretim üyesi Dr. Ö.S., depremden etkilenen Malatya´da derslere uzaktan eğitimle katılan öğrencisi Batuhan B. ile ödevi konusunda konuşurken söylediği sözler üzerine soruşturma kapsamında görevinden uzaklaştırıldı.

Düzce Üniversitesi’nde görevli olan bir öğretim görevlisi ile Malatyalı depremzede öğrencisinin arasında geçtiği iddia edilen diyalog sosyal medyada infial yaratmıştı.

“SANKİ ATOM BOMBASI ATTILAR”

Öğrencilerinin bir şirketin İnsan Kaynakları departmanı ile röportaj yapmaları talebinde bulunan öğretim görevlisi, depremzede öğrencisinin “Hocam ben Malatya’da nasıl yapacağım?” sorusu üzerine “Bırak yahu, sanki atom bombası attılar” cevabını verdi.

Öğretim görevlisine görüntülü aramayı teklif eden öğrenci, cezaevinde kaldığını, kalacak bir yeri olmadığını söyledi.

Bunun üzerine öğretim görevlisinin verdiği yanıt ise “Cezaevinde tabii bir yer bulamazsın, niye cezaevine girdin, ne yaptın? Kalacak yer bulamayınca cezaevine mi girdin, bu mu bulduğun çözüm” oldu.

GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü soruşturma başlatırken, şu açıklamada bulundu:

“Bir öğrencimiz ile öğretim üyemiz arasında uzaktan eğitim dersi esnasında gerçekleştiği anlaşılan ve tasvip etmemiz mümkün olmayan diyalog sebebiyle ilgili öğretim üyesi hakkında rektörlüğümüz tarafından soruşturma başlatılarak görevinden uzaklaştırılmıştır.”

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap