fbpx

Akçakoca Haberleri

Türkiye Gündem Haberleri

MİLLET İTTİFAKINDAN GÖVDE GÖSTERİSİ…

MİLLET İTTİFAKINDAN GÖVDE GÖSTERİSİ…

Genel seçimlere 70 günden az bir süre kala Millet İttifakının resmi adayı belli oldu. Altılı masanın yeniden uzlaşması, dışarıda kalan partilerin bariz desteği ile seçmenler meydanlara akın etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan genel seçimlerde aday olursa karşısında Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu olacak.

İki yılı aşkın bir süredir çalışılan ve geçiş sürecini yönetecek sistemin belirlenmesi için yapılan çalışmalar geçtiğimiz hafta altılı masanın gerginliği ile duraksamıştı. Aday tartışmaları sürerken yeni bir sistem ve ortak aday için anlaşan altılı masa adayını resmen duyurmuş oldu.

KILIÇDAROĞLU’NDAN AÇIKLAMA

CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Bu sofra Halil İbrahim sofrasıdır. Halil İbrahim sofrası tek bir çocucun yatağa aç girmemesidir. Hakkın, hukukun, adaletin kılıması demektir. Bizim soframız barışım ve kardeşliğin sofrasıdır. Türkiye’yi neşeli, huzurlu ve bereketli günlere taşımaktır. Allah’ın izniyle bunu bşaaracağız.

Türkiye’yi istişare ve uzlaşıyla yöneteceğiz. Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçiş sürecinde mutabık kaldık. 11 madde sonuçlandı. Parlamenter sisteme geçiş sürecinde diğer partilerin Genel Başkanları Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktır. Kapımız herkese sonuna kadar açıktır.

 

 

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir