fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

”YARALARIMIZI EL BİRLİĞİYLE BİRLİKTE SARALIM” BU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ…

”YARALARIMIZI EL BİRLİĞİYLE BİRLİKTE SARALIM” BU SÜRECİ BİRLİKTE ATLATACAĞIZ…

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremin ardından neredeyse 3 hafta geçti. Her geçen gün olayın boyutları çok ciddi bir hal almakta. Başından beri söylediğimiz üzere yardım kampanyaları anlık olarak değil, olayın sıcağı ile değil çok daha uzun bir süre kademeli olarak devam etmesi gerekiyor. Çünkü bölgedeki yıkım çok ağır. Kampanyalar birbiri ardına sıralanırken, İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum’da yeni bir kampanya başlattığını duyurdu.

 

Bölgedeki yıkımın ağır faturaları gün yüzüne çıkarken, yaklaşan Ramazan ayıda insanlarımızı düşündürüyor. Müslümanlar için bolluk ve bereket içinde geçirilen Ramazan Ayı, bu yıl deprem bölgesinde buruk geçmemesi için bölgeye yardımların hız kesmemesi gerekiyor. İYİ Parti Akçakoca İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum, ‘’Yaralarımızı el birliği ile saralım birlikte saralım’’ sloganı ile yeni bir kampanya başlattı.

BİR ADET KOLİ FİYATI SADECE 229.90TL

Deprem bölgesine Ramazan kolisi ve erzak yardımı için vatandaşlar kollarını sıvadı. İlk adım Lokum’dan geldi. Ramazan kolisi alarak kampanyaya başvuruda bulunabiliyorken, aynı zamanda evinizdeki gıda malzemelerini de kabul ediyorlar. Koli ile yardım edemeyecek olan vatandaşlar evindeki gıda malzemeleri getirilirse, yardım toplama adreslerinde kolilenerek o yardımlar da birleştirilecek ve deprem bölgesine gönderilecek.

LOKUM: BİZZAT KENDİM GÖTÜRECEĞİM!

İYİ Parti İlçe Başkanı Behçet Alkan Lokum: ‘’ Önümüzde çok uzun bir süreç var. Yardımların sürekliliği azalmamalı, kademeli olarak devam etmeli. Para veremeyecek olan vatandaşlarımız evdeki gıda malzemelerinden verebilirler, onları da kolileyerek bölgeye ulaştıracağız. Tüm vatandaşlarımızın depremzede kardeşlerimizi unutmamalarını rica ediyoruz. Yardımları bizzat ben deprem bölgesine ulaştıracağım. Bir süre sizlerin adına orada bulunarak bölge halkının yanında olacağım.’’ İfadelerini kullandı.

 

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir