fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

OLAĞANÜSTÜ KONGRE SONUÇLANDI! YENİ BAŞKAN İSLAM KELEŞ…

OLAĞANÜSTÜ KONGRE SONUÇLANDI! YENİ BAŞKAN İSLAM KELEŞ…

 

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Olağanüstü Kongresi yapıldı. İslam Keleş’in başkanlığa seçildiği yeni yönetimde 4 Akçakocalı isim yer aldı.
Düzce’de gerçekleştirilen Düzce Gazeteciler Cemiyeti Olağanüstü Genel Kurul toplantısı gerçekleştirildi. Yeni yönetimde; Nevzat Cingirt, Sadullah Ünsal, Tuncay Türkgülü ve Tolga Hünkar olmak üzere 4 Akçakocalı isim yer aldı.

Divan başkanlığını Düzce eski baro başkanlarından Ali Dilber’in yaptığı genel kurul toplantısı; Kahramanmaraş ve 11 ilde etkisini gösteren deprem felaketinde hayatını kaybeden basın mensuplarına saygı duruşu ile başladı. Geçmiş yönetimin faaliyetlerinin ibra edilmesinden sonra geçilen oylamada İslam Keleş; tek liste tek aday ile oy birliğiyle Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına seçildi.

Cemiyet Yönetim Kurulu ise Nevzat Cingirt, Tezcan Solmaz Aslı Atik, Sadullah Ünsal, Canan Üstüner, Asu Beşer Karpuz, Çiğdem Korkmaz Diger, Cihat Tutkun, Tolga Hünkar, Hakan Çakır, Gökhan Alkan ve Mustafa Armutcu’dan oluştu.

Denetleme Kurulu üyeliklerine Fahri Altınkayık, Muammer Kızılırmak, ve Tuncay Türkgülü seçildi.

Tüzük değişikliğinde ayrıca 3 yıl görev yapan başkanın bir sonraki dönem aday olamayacağı hükme bağlandı.

Gazeteciler Cemiyeti eski Başkanı Erol Tayhan’ın Onursal Başkan yapılması önergesi, oy çokluğu ile reddedildi.

Keleş, “Amacımız Düzce basınında birlik ve beraberliği sağlamak, mesleğimizin itibarını yükseltmek, sosyal ve ekonomik yönden kurumlarımızı ve gazetecileri güçlendirmek olacaktır. Desteğiniz ve güveniniz için hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Gazeteciler Cemiyeti yöne yönetim kurulu, önümüzdeki günlerde kendi içinde görev bölümü yapacak.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir