fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

DEPREM BÖLGESİ İÇİN; KURU GIDA, KONSERVE VE HİJYEN MALZEMESİ…

DEPREM BÖLGESİ İÇİN; KURU GIDA, KONSERVE VE HİJYEN MALZEMESİ…

Akçakoca Beşyol mevkiinde bulunan boş bir dükkan açılarak depremzedelere yardım toplanmaya başlandı. 2 zincir marketin tam ortasında bulunan dükkanda duyarlı vatandaşlar kendileri için yaptığı alışverişe ek olarak deprem bölgesi içinde bir kaç parça ürünü depremzedelere gönderilebilmesi için görevlilere bırakıyor.

Akçakoca Muhtarlar Derneği ve bölgeye giden bir kaç duyarlı vatandaşın organize ettiği ve katılımın yüksek olduğu organizasyonda amaç sadece bölge halkının ihtiyacı olacak zaruri ihtiyaçları toplayabilmek. Hafta başında yeniden deprem bölgesine hareket edecek olan Akçakocalı vatandaşlar, mümkün olduğunca ihtiyaç listesinin dışına çıkmamaya özen gösteriyor.

Deprem bölgesine yardıma giden gönüllü vatandaşlar, ”Deprem bölgesinden henüz döndüklerini ifade eden gönüllüler, yeterince battaniye ve kıyafet var. Şehirlerin girişinde bekliyor. Elbet onların dağıtımı bitecektir. Bizim gördüğümüz kadarıyla önemli olan acil kuru gıda, konserve ve hijyen malzemeleri. Bir de eğer imkan varsa sıfır ve temiz iç çamaşırları…”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir