fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AK RESORT OTEL DEPREMZEDELERE TAHSİS EDİLSİN! Mİ?

AK RESORT OTEL DEPREMZEDELERE TAHSİS EDİLSİN! Mİ?

Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem sebebiyle tüm yurt seferber olmuş durumda. İmkanı olan herkes fazlasıyla deprem bölgesine yardım etmek için ellerinden geleni yapıyor. Akçakoca’dan her geçen gün yardım dolu kamyonlar felaketin olduğu alana hareket ediyor. Gönüllülerimiz deprem bölgesinde çalışmalarda bulunuyorlar. Deprem sebebiyle evlerini kaybeden vatandaşlarımıza da çok sayıda ev ayarlanabilmesi için çalışmalar yapıldı.

Hatta öyle ki Akçakoca’da yüzlerce vatandaş hep bir ağızdan AK Resort Otel depremzede vatandaşlarımıza açılsın diye kampanya düzenliyorlar. Konuyla ilgili küçük bir çalışma yaptık.

HEPİMİZ YARDIM ETMEK İSTİYOR, ORADA OLMAK İSTİYORUZ!

Öncelikle evet otel atıl durumda bulunuyor. Depremzedeleri mağdur etmeyecek şekilde kullanıma açılması için 15-20 günlük bir teknik çalışma ile elektrik ve suların hazır olabileceği, odaların uygun hale gelebilmesi için de bir çalışma yapılması gerekiyor. Otel sahibi bu konuya soğuk bakmıyor, hatta 3 ay kalmalarında bir sakınca da bulunmuyor ama…

Otel sahibinin AFAD-Kızılay yetkililerini arayarak otel için teklifte bulunduğu, karşılığında Akdeniz’deki otellerin %80’inin boş olduğu cevabını aldığı duyumunu aldık. Aynı zamanda Akçakocalı vatandaşların bir kısmı da gerekli yerleri arayarak otelin depremzedeler için kullanılması gerektiğini yetkililere iletmiş. Biz öyle duyduk.

AK Resort Otel evet atıl durumda ama bizim zamanımız çok fazla yok. Kalkın Köyünde bulunan hazır Vilayetler evi, Orman İşletme Müdürlüklerinin lojmanları ve devlet görevlilerinin konaklayabildiği misafirhaneler depremzedelere açılabilir.

Yüzyılın felaketinin yaşandığı bölgeden gelen vatandaşların da geldiği yerde bir süre de olsa çile çekmemeleri, olayın şokunu atlatabilmeleri gerekiyor. Bu yüzden elimizden geldiğince rahat etmelerini sağlamak en faydalı yol olacak.

Akçakocalı vatandaşlar yardım etmek istiyor. Bizler yardım etmek istiyoruz. Gerekli şartlar sağlanırsa AK Resort Otel kullanıma açılabilir. Oradaki vatandaşlarımız günlerdir dışarda, otelin şu andaki hali her türlü dışarıda kalmaktan daha iyidir derseniz ben varım. Hep beraber gerekli çalışmaları yapalım!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap