fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

AKÇAKOCA EMITT FUARINA GİDİYOR… PEKİ NEDİR EMITT?

AKÇAKOCA EMITT FUARINA GİDİYOR… PEKİ NEDİR EMITT?

Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT, 8-11 Şubat 2023 tarihleri arasında dünya turizm profesyonellerini ve tatil tüketicilerini 26’ncı kez İstanbul’da ağırlayacak.

Akçakoca kaymakamlığının koordinasyonunda, Akçakoca’daki kurum ve STK’lar ile Akçakocalı İşletmelerin katkıları birlik ve beraberlik içeresinde organize olunmuş kısa zamanda gerçekleştirilen istişare toplantılarında alınan kararlar uygulanmış tüm hazırlıklar yapılmıştır.
8 Şubat Çarşamba sabah fuar alanına açılış günü Akçakoca’dan günübirlik ücretsiz araç kaldırılacak. Katılmak isteyen isteyen turizm işletmecileri Akçakoca Ticaret ve Sanayi odası, Akçakoca Esnaf ve Sanatkârlar odalarını arayarak kayıt yaptırabilecekler.

8 Şubat Çarşamba günü saat 14:00 da Düzce/Akçakoca Standında sektör buluşması kokteyli gerçekleşecek olup fuara katılım sağlayan tüm sektör temsilcilerinin davet edildiği belirtildi.

EMITT 2023 diğer Etkinlik Programlarının konu başlıkları şöyle;

• Başkanlar Oturumu: Fikir Önderleri 2023 Turizm Öngörülerini Açıklıyor
• Sürdürülebilir ve Sorumlu Turizm
• İhracat Stratejisinde Sağlık Turizmi Planı
• Sektörün Yükselen Güçleri Eko-Agro-Gastro Turizm
• Destinasyonları Klişelerin Ötesine Geçiren Influencer Stratejileri
• Hedef Kitlenizle İlişki Kurmanın İpuçları: Özel Müşteri Deneyimleri Yaratmak
• Metaverse: Turizm Kaynaklarını Genişleten Deneyim
• Tatil Tasarlayanlar ve Planlayanlar için Seyahat Teknolojileri
• Farklı Destinasyon Keşifleri: İtalya, KKTC, Brezilya, Rusya ve Maldivler

EMITT’İ NEDEN ZİYARET ETMELİYİZ?

Turizm sektörünün önde gelen yerli ve yabancı tur operatörleriyle, bölgesel ve ulusal turizm tanıtma kurulları, hava yolları ve ulaşım şirketleri, arama motorları ve rezervasyon sistemleri, yazılım vb. şirketleri ile bir araya gelebileceği bir kültür-ticaret-turizm organizasyonu.

Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri. Fuar her yıl 45.000’e yakın sektör profesyonelini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarını yakalamak isteyen turisti ağırlıyor.

Ziyaretçi Profili;
Otelcilik İşletmeleri, Turizm İşletmeleri, Tur Operatörleri, Seyahat Acentaları, Turizm Tedarikçileri, Resmi Kurum ve Kuruluşlar, Diplomatik Temsilcilikler, Etkinlik Organizatörleri, Akademik Kurum ve Kuruluşlar, Diğer Turizm Faaliyetleri…

Akçakoca İlçesi fuara katılım sağlayan tüm kurum ve kuruluşları, STK temsilcileri ve turizm işletmeleri ile Akçakoca İlçesinin turizm sektöründe isim bilinirliğini arttırmak, tercih edilebilirliğini ön sıralara çekmek ve sürdürülebilir bir çalışmanın temellerini atmak olduğu biliniyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap