fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

ABİTAŞ A.Ş SERMAYE ARTIRIMI ALKIŞLAR İLE KABUL EDİLDİ!

ABİTAŞ A.Ş SERMAYE ARTIRIMI ALKIŞLAR İLE KABUL EDİLDİ!

Akçakoca Belediye meclisi Ocak ayı toplantısını gerçekleştirdi. En önemli gündem maddesinin ABİTAŞ A.Ş’nin sermaye artırımı olduğu belediye olağan toplantısında meclis üyelerinin büyük çoğunluğu Yanmaz’ın talebini olumlu yönde oylarken, belediye meclis üyelerinin tavrı belediye işçileri tarafından alkışlar ile karşılandı.

Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ın ABİTAŞ’a bağlı çalışanları özellikle davet ettiği toplantıda en önemli gündem maddesinin; Akçakoca Belediyesine bağlı ABİTAŞ A.Ş’nin sermaye artırımı olması sebebiyle toplantı salonu hınca hınç doluydu. Meclis üyelerinin bile oturmakta güçlük çektiği kalabalık meclis toplantısında personeller için meraklı ve tedirgin bekleyiş vardı.

Yanmaz’ın okuduğu gündem maddesinde ilk söz alan İYİ Partili meclis üyesi evet oyu vereceğini ve nedenini açıklarken, Yanmaz’dan teşekkür aldı. Okan Yanmaz’ın duygusal konuşması ile başlayan belediye meclisinde hava bir anda Yanmaz’ın lehine döndü. Yanmaz’ın sözü işçiler tarafından zaman zaman alkışlar ile kesilirken, AK Parti meclis üyelerinden de ‘Görüyorum, artırıyorum!’ tadında bir çıkış geldi.

AK PARTİ MECLİS ÜYELERİ: GÖRÜYORUM VE ARTIRIYORUM!

Söz alan AK Parti meclis üyeleri; ”Sermaye artış talebinize belediye personelinin gayreti, geçimi ve ailelerini düşünerek evet diyeceğiz fakat bir önerimiz daha var. Sermaye artırışını belediye personelinin kafasına takmayacağı şekilde, onları tedirgin etmeyecek şekilde 50 milyon liraya artıralım. Böylece onlarda çalışırken acaba diye düşünmek zorunda kalmaz. Huzur içinde ve korkmadan çalışabilirler.” ifadelerini kullandığında belediye personelleri tedirgin girdikleri toplantıda bir anda tüm yüklerinden kurtularak rahat bir nefes aldı.
AK Partili meclis üyeleri aynı zamanda yeni gelen kanun ile çıkarılan işçilerin de işe alınmasını ve sezonluk çalışanların son bulması içinde çalışma yapılması gerektiğini ifade etti.

Belediyenin SGK’ya olan borcu sorulduğundaki soruyu ise Yanmaz geçiştirerek cevap verdi. Toplantı sonucunda Akçakoca Belediyesine bağlı ABİTAŞ A.Ş’nin sermayesi 3,5 yılda 4. kez artarak 24 milyon 200 bin liradan +12 milyon liralık artış ile toplamda 36 milyon 200 bin liraya çıkarıldı. AK Partili meclis üyelerinin talebiyle bu rakam bir dahaki ay yapılacak olan toplantıda 50 milyon liraya çıkarılacak…

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap