fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AKÇAKOCA’YA EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ BİZ YAPIYORUZ! YAZIKLAR OLSUN ŞU GÖRÜNTÜLERE!

AKÇAKOCA’YA EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜ BİZ YAPIYORUZ! YAZIKLAR OLSUN ŞU GÖRÜNTÜLERE!

Akçakoca’da İl Özel İdare binasının yanındaki açık arazi adeta çöplüğe dönmüş durumda. Akçakoca Belediyesi’nin zaman zaman temizlediği alanda, bölgeye çöp döken vatandaşların genellikle sabah erken saatleri veya gece geç saatleri tercih edildiği anlaşıldı. Vatandaşlar; kendini bilmeze, eğitimsize, başkaları yokken başkalarının hakkını savunmayana her yer çöplük, her yer çöp tenekesi yorumlarında bulundular.

Belediyelerin görevi hizmet etmektir. Vatandaşların görevi ise vergileri ile kalkındırdığı belediyelerden hizmet beklemek aynı zamanda yaşadıkları çevreyi azami seviyede yaşanabilir tutmaya özen göstermektir. Bu demek değildir ki nasılsa çöplerimi toplayan biri var, nasılsa boyadığım duvarları temizleyen biri var, nasılsa kırdığım, parçaladığım otobüs duraklarının yerine yenisini koyan var diyerek yaşadığı çevreyi yaşanmaz hale getirelim. Vatandaşlar ve yerel yönetimler beraber çalışır ve birlik olursa, hizmet herkese eşit olarak ulaşırsa o zaman Akçakoca; dışarıda anlattığımız kadar güzel ve yaşanabilir hale gelebilir.

Bu fotoğrafları, o bölgeden geçen bir vatandaşın bizi uyarması ile elde ettik. Kendisi orada yaşamasa bile alana çöp dökülmesinden ve çöplerin toplanmamasından rahatsız. Burada suç tek taraflı değil. Belediye bu çöpleri daha çok toplayacak, bu bölgeye daha çok uğrayacak veya gerekirse kamera sistemi ile izleyecek. Vatandaşlar da bu bölgeye çöp dökenleri uyaracak, gerekirse izin vermeyecek eğer çöp döküyorsa dökmekten vazgeçecek. Gazetemize gelen bilgi doğrultusunda paylaşıyoruz. Bölgede nadir olarak çöp toplanıyor. Buraya çöp atan vatandaşlar ise mümkün olduğu kadar erken veya gece geç saatlerde gizlilik içerisinde bu çöp dağının oluşmasına neden oluyor.

Akçakoca’ya en büyük kötülüğü biz yapıyor olabilir miyiz? Akçakoca Belediyesi’ni göreve davet ediyoruz bölgenin en kısa süre içerisinde temizleneceğini umuyoruz!

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap