fbpx

Akçakoca Haberleri

Fındık

AK PARTİ MİLLET VEKİLİ AYŞE KEŞİR: HASADI BEKLEYİN

AK PARTİ MİLLET VEKİLİ AYŞE KEŞİR: HASADI BEKLEYİN

Fındık sezonunda hasat dönemine girilirken Ak Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir’den fındık üreticisine altın gibi bir tavsiye geldi! Keşir: ‘’Fındığı değerinde satabilmek için mahsüllerinizi dalında değil, hasattan sonra satın.’’

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındığı değerinde satabilmek için üreticilere dalından değil, hasattan sonra satış yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Üreticilerin fındık fiyatının 50 liranın altına kalması endişesi yaşadığını, bunun da 54 lira gibi bir rakam açıklayarak önüne geçtiklerini belirten Keşir, ‘’Üretici fiyattan memnun görünüyor.’’ dedi.

Fındık üreticilerine de birtakım açıklamalarda bulunan Keşir, ‘’Hasadı bekliyoruz. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 22 Ağustos’ta fındık alımına başlayacak. Randıman arttıkça bu fiyatlar artacak. Üreticilerimiz dalından satış yapmamalı, onları bu şekilde satıştan ziyade hasattan sonra satış yapmaları konusunda yönlendirmek istiyoruz ki fındık gerçek fiyatını bulsun. Bu anlamda Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir