fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ EĞİTİM

AKÇAKOCALI EĞİTİMCİ VERYANSIN ETTİ: SİZİ KANDIRIYORLAR!

AKÇAKOCALI EĞİTİMCİ VERYANSIN ETTİ: SİZİ KANDIRIYORLAR!

Akçakoca’da Doğru Tercih Kurs Merkezi sahibi ve eğitimci Ali Kolçak gazetemize birtakım açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Akçakoca’da bir eğitim kurumunun reklamı olarak ‘’95 öğrencinin 67’si Fen Lisesi kazandı.’’ şeklinde yerel basında yer bulmasını şaşkınlıkla karşılayan Kolçak, ‘’Akçakoca Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan verilere göre Akçakoca’da bu eğitim sezonunda toplam 43 öğrenci Fen Lisesi kazanmış görünüyor. Akçakoca’da toplam 43 öğrenci Fen Lisesi kazandıysa, bir eğitim kurumu nasıl 67 öğrenciyi Akçakoca’da Fen Liselerine yolluyor. Aklım almıyor.’’ Dedi.

Doğru Tercih Kurs Merkezi sahibi Ali Kolçak’ın iddialarının yer aldığı o açıklama:

Ali Kolçak:’’ Son günlerde ilçemizde yer alan özel öğretim kurslarından pazar yerinde faaliyet gösteren sınav kurs ile ilgili bazı basın kuruluşlarında gerçekle alakası olmayan haberler paylaşılmıştır.
Bu haber ile ilgili basın kuruluşları ile yapılan görüşmelerde bu bilgileri
onlara kurs merkezinin verdiği bilgisi paylaşılmıştır.
Aslı olmayan bilgi ise Sınav kurs 67 öğrenciye fen lisesi kazandırdığı hususudur.
Bırakın sınav kursu Akçakoca ilçesinin tamamında fen liselerine gitmeye hak kazanan öğrenci sayısı ilçe milli eğitim kaynaklarınca 43 kişidir. İlçemizde toplam fen lisesi kazanan öğrenci sayısı 43 iken nasıl olurda Sınav Kurs 67 öğrenciyi fen liseli yapmıştır.
Ekonomik çıkar elde etmek amacı ile gerçek dışı bilgi paylaşan kurumlara itibar etmeyiniz. Kaldı ki bir eğitim kurumu davranışları ile örnek olması gerekirken yalan söylemler ne kadar iyi örnektir? Böyle bir eğitim kurumuna öğrenci emanet edilir mi buna da halkın takdirine bırakıyorum.

Son olarak ‘yalan ile abat olanın sonu berbat olur’ ‘’ ifadelerini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap