fbpx

Akçakoca Haberleri

EKONOMİ

EMEKLİLERE YÜZÜNCÜ YIL İKRAMİYESİ

EMEKLİLERE YÜZÜNCÜ YIL İKRAMİYESİ

Emekli ikramiyesi, Kurban bayramı ve Ramazan bayramı ardından 29 Ekim Cumhuriyet için de verilmesi gündeme geldi. Bir kereye mahsus, Cumhuriyet’in 100. yılı dolayısıyla verilecek olan Emekli ikramiye için 5 bin lira olacağı iddia ediliyor. Emekli ikramiye 29 Ekim Cumhuriyet bayramında verilecek mi kabine toplantısı sonrasında yapılacak açıklama ile belli olacak.

Emekli ikramiyesi, her geçen gün artan geçim sıkıntısı çeken milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. Emekli ikramiyesi hakkında açıklamalarda bulunan AKP’li Hamza Dağ, Hazine ve Maliye Bakanlığının ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının konu hakkında çalıştığını belirtti.

ÖDEME TEK SEFERLİK OLACAK

Cumhuriyet bayramı ikramiyesi verileceği iddiası henüz hükümet temsilcileri tarafından doğrulanmadı ancak Cumhuriyet’in 100 yılı dolayısıyla emeklilere verileceği iddia ediliyor.

Bir kereliğine ödenecek ikramiyenin miktarı üzerindeki çalışmalar devam ederken, ilk olarak masaya 5 bin lira rakamının geldiği konuşuluyor.

Emekli ikramiyesi için kabine toplantısında kararın alınması ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesi kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

EMEKLİLERE 5 BİN TL İKRAMİYE

Hamza Dağ, 29 Ekimde emeklilere 5 bin lira ikramiye verilip verilmeyeceğine yönelik soru üzerine “Bir tarih vermek benim bulunduğum pozisyon itibarıyla doğru değil. Hangi aşamada olduğunu çok fazla bilmiyorum. Ama Hazine ve Maliye Bakanlığımız, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız bu konuda hem emeklilerimizin bize gelen taleplerini karşılamak noktasında hem de bütçe dengesi pozisyonundaki hususu masaya yatırmak suretiyle en doğru kararı vermek için çalışmalarını hızla yapıyorlar. İnşallah bu konudaki çalışmalar nihayete erdiğinde bunu kamuoyuyla paylaşacaklardır” ifadelerini kullandı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap