fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

AFETZEDELER İÇİN ÇAMAŞIRHANE ÜRETİLDİ

AFETZEDELER İÇİN ÇAMAŞIRHANE ÜRETİLDİ

Düzce Belediyesi Destek Hizmetler Müdürlüğü 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremin yıkıma uğrattığı 10 ildeki depremzedelerin ihtiyaçlarını gidermek üzere seferberliğe devam ediyor. Öz kaynaklarla yapılan duş, WC ve açık alan sobalarına ek olarak depremzedelerin kullanımı için çamaşırhane üretildi.

 

Düzce Belediyesi, Türkiye’nin güneydoğusunda büyük yıkıma neden olan deprem sonrası yaraları sarmak için tüm imkanlarını seferber etmeye devam ediyor. Başkan Dr. Faruk Özlü’nün afetin ilk gününden itibaren koordine ettiği yardım çalışmalarının en anlamlılarından biri de Destek Hizmetler Müdürlüğü’nde yürütülen duş, WC ve soba üretimi oldu. Felaketin yaşandığı ilk günden başlayan üretim çalışmaları kapsamında ekipler öz kaynaklarla üretilen duş, WC ve sobaları düzenli sevkiyatlar ile bölgeye ulaştırdı.

SERİ ÜRETİM SÜRÜYOR

Destek Hizmetler Müdürlüğü şantiyesinde yürütülen seri üretim çalışmaları kapsamında tekli duşlar kompakt hale getirilerek daha kullanışlı hale getirildi. Yeni üretimde kadınlar ve erkekler içinüretilen konteynerler içinde 3 adet duş alanı ve 3 adet WC yapıldı. Bunlara ek olarak yine 4 adet duş, 4 adet de WC’nin ayrıca üretimi tamamlandı, depremzedelerin kullanımı için belirlenen yerlere ulaştırılacak.

 

6 MAKİNELİ ÇAMAŞIRHANE

Destek Hizmetler Müdürlüğü, depremzedelerin hijyen içinde yaşamasını sağlamak için üretim geliştirmeyi de sürdürdü. Bu hafta yapılan çalışmalar kapsamında depremzedelerin yaşadığı geçici yaşam alanlarına ulaştırılmak üzere bir çamaşırhane üretildi. İçinde 6 adet çamaşır makinesinin yer aldığı konteyner çamaşırhane ve diğer üretimi yapılan kompakt ihtiyaç noktaları en kısa sürede bölgeye gönderilecek.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir