fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

EYT MEMNUNİYET ANKETİ YAPILDI! BAKIN SONUÇLAR NE ÇIKTI!

EYT MEMNUNİYET ANKETİ YAPILDI! BAKIN SONUÇLAR NE ÇIKTI!

Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT yasası çıktı. Emeklilikte yaşa takılanlar bu kez yaşa takılmadı. Yaş sınırı ortadan kalktı, ilk anket yapıldı. Ankete katılan vatandaşların %58.6’sı ‘memnunum’ derken katılımcıların 25.3’ü ise ‘memnun değilim’ yanıtını verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki akşam milyonlarca vatandaşın merakla beklediği Emeklilikte Yaşa Takılanlar ( Eyt ) için yaş şartının sınırının olmadığını açıkladı. Bu gelişmenin hemen ardından ASAL Araştırma, vatandaşlara EYT düzenlemesini sordu. İYİ Parti seçmeninin yarısı EYT konusunda memnunum derken bu oran CHP’de %46’da kaldı.

2 BİNE YAKIN İNSANA SORULDU

Araştırma; 29-30 Aralık 2022 tarihleri arasında Türkiye genelinde NUTS-1 sistemine göre İstanbul, Ankara, Kocaeli, Bursa, Kayseri, İzmir, Diyarbakır, Adana, Samsun, Konya, Antalya, Gaziantep, Erzurum, Mardin, Hatay, Zonguldak, Manisa, Aydın, Malatya, Van, Balıkesir, Trabzon, Kırıkkale, Giresun, Tekirdağ ve Ağrı dahil 26 ilde 18 yaş ve üzeri 1.513 kişiyle telefon yöntemiyle gerçekleştirildi.

MEMNUN OLANLARIN YÜZDESİ 58.6

Ankete göre yaş şartının kaldırılmasından memnun olduğunu söyleyenlerin yüzdesi 58.6’yı bulurken; “Hayır, memnun değilim” diyenlerin yüzdesi 25.3 oldu. “Fikrim yok/Cevap yok” diyenler ise yüzde 16.1’de kaldı. “Fikrim yok/Cevap yok” diyenler orantısal olarak dağıtıldığında EYT’den “Memnuniyet” yüzde 69.8; “Memnun olmayanlar” ise yüzde 30.2 olarak çıktı.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap