fbpx

Akçakoca Haberleri

DÜZCE HABERLERİ

İHA’LAR İLE ÇATI HASARLARINI TESPİT EDİYORLAR!

İHA’LAR İLE ÇATI HASARLARINI TESPİT EDİYORLAR!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, Düzce’ye bağlı mahalle ve köylerde İHA’lar ile hasar tespit çalışmaları yapıyor!

Düzce’de yaşanan 5.9 şiddetindeki depremin hasar tespit çalışmalarında sona geliniyor. İHA’lar ile yapılan çatı hasarları tespiti de 20 Aralık’ta son bulacak.

Düzce İli, Merkez İlçesine bağlı mahalle ve köylerde İnsansız Hava Aracı (İHA) BOZKUŞ ile 23/11/2022 tarihinde meydana gelen 5,9 (Mw) büyüklüğündeki deprem afeti nedeniyle yapıların çatı ve bacalarında oluşan hasar durumları tespit ediliyor. Çalışmaların 20 Aralık’ta son bulması bekleniyor.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü, envanterinde bulunan, İnsansız Hava Aracı (İHA) BOZKUŞ, gövde uzunluğu 1.26 metre, kanat açıklığı 2.50 metre, gövde yapısı Karbon-Fiber özelliğe sahip, bulunduğu konumdan dikey kalkış-iniş yaparak düz uçuş gerçekleştiren otonom ve manuel olarak yer kontrol istasyonunda komuta ve kontrol edilen hava aracı üzerinde bulunan faydalı yükler vasıtasıyla fotoğraf ve telemetri aktarımı sağlayan, 3 saatlik uçuş süresi, 65-80 km/saat seyir hızına sahip, uçuş menzili 30 km, uçuş yüksekliği ise deniz seviyesinden 3500 metredir.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap