fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

TSK’DAN GECE YARISI OPERASYONU! TERÖR YUVALARI BOMBALANIYOR!

TSK’DAN GECE YARISI OPERASYONU! TERÖR YUVALARI BOMBALANIYOR!

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden Suriye ve Kuzey Irak’a gece yarısı hava harekatı başladı. Diyarbakır ve Malatya’daki hava üslerinden kalkan savaş uçakları ile onlara destek veren SİHA’lar, Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki terör yuvalarını vurdu! TSK’nın gece yarısı başlayan harekatı, Pençe Kılıç Hava Harekatı olarak adlandırıldı.

Geçtiğimiz hafta sonu İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Taksim İstiklal caddesinde bölücü terör unsurları tarafından sivil halka yönelik yapılan bombalı saldırıda 6 vatandaşımız hayatını kaybetmiş çok sayıda vatandaşımız yaralanmıştı. Hemen ardından başlayan operasyonlar ile failler gözaltına alınmış İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ‘’ “Hiç merak etmesinler karşılığını daha ağır vereceğiz’’ açıklamasında bulunmuştu.

TERÖR YUVALARINA BOMBA YAĞIYOR!

Millî Savunma Bakanlığı daha sonra harekata ilişkin ilk görüntüleri Twitter’dan paylaştı. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Terör yuvaları tam isabet vuruşlarla yerle bir ediliyor!” ifadeleri kullanıldı. Paylaşılan görselde ise terör hedeflerinin tam isabetle vurulduğu görüldü.

PENÇE KILIÇ HAVA HAREKÂTI

Millî Savunma Bakanlığı tarafından Pençe Kılıç Hava Harekâtı olarak adlandırılan hava harekatıyla PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurlarının etkisiz hale getirildiği bilgisini paylaştı. Yapılan açıklamada, “PKK/KCK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak, terörü kaynağında yok etmek maksadıyla; Birleşmiş Milletler Antlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın ve Suriye’nin kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından ülkemize saldırılarda üs olarak kullanılan bölgelere PENÇE KILIÇ HAVA HAREKATI icra edilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir