fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

AK BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI! YEMENİCİ VE SARIOĞLU…

AK BAŞKANLARDAN BİRLİK MESAJI! YEMENİCİ VE SARIOĞLU…

Ak Parti’nin Türkiye’nin dört bir yanında düzenlediği toplantılarda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘’dava içinde kırgınlık, küskünlük olmaz’’ mesajı vererek yaklaşan seçimlerde yeniden birlik olmanın önemini vurgulamıştı. Bu doğrultuda olduğu düşünülen ziyaretlerde Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, eski ve yeni Ak Partililer ile bir araya gelmeye başladı. Bu ziyaretlerin en dikkat çekici olanı geçmiş dönem Akçakoca Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cüneyt Yemenici ziyareti oldu.

Genel seçimlere 8 ay gibi bir süre kala Ak Parti teşkilatı yer yer sahaya inmiş ve milletvekilliği aday adaylığı için gerekli olan mevcut başkanların istifa süreçlerinden önce çalışmalara başladı. Eğer süreçte sürpriz bir değişiklik olmaz ise önümüzdeki haftalarda mevcut il ve ilçe başkanları Ak Parti’den milletvekili aday adayı olabilmek için mevcut görevlerinden istifa etmesi bekleniyor.

İKİ BAŞKAN BİRBİRLERİNE DESTEK Mİ OLACAKLAR, RAKİP Mİ?

Milletvekilliği adaylığı ve belediye başkanlığı ile ilgili haberlerde her daim adı geçen 2 başkan vefa buluşmaları sebebiyle bir araya geldi. 2 potansiyel milletvekili aday adayının önümüzdeki günlerde rakip mi olacağı yoksa birbirleri için sahada destek mi isteyeceklerini zaman gösterecek.

Yemenici ve Sarıoğlu’nun samimi tavırları dikkat çekerken, Ak Parti’nin parti içi kırgınlıklarını sona erdirmesi yaklaşan genel seçimler öncesi teşkilatın elini güçlendirmiş oluyor. Yemenici’nin milletvekilliği için özgeçmişi ağır basarken, Sarıoğlu’nun da teşkilat içerisindeki aktif konumu dikkat çekiyor.

Esvet Sarıoğlu’nun eski ve yeni Ak Partililer ile yaptığı ziyaretleri;
’’ Dünden bugüne davaya hizmet edenler ile hasbihaldeyiz…
Partimizin yönetim kurulu üyeliği ve Belediye Başkanlığı yapmış olan Cüneyt Yemenici ile anılarımızı tazeleyip, Hasbihal ettik.
AK Parti’nin dava hareketinde vefa vardır! Vefanın olduğu yerde veda asla yoktur.’’ mesajı ile paylaşırken, vatandaşlar Sarıoğlu için aday adaylığı çalışmalarına başladı yorumunda bulundular.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir