fbpx

Akçakoca Haberleri

TÜM HABERLER

GÖKÇEK’TEN JELİBON İDDİASI: 6 MİLYAR DOLARLIK REZERV VAR

GÖKÇEK’TEN JELİBON İDDİASI: 6 MİLYAR DOLARLIK REZERV VAR

Akçakoca’nın eniştesi olarak bilinen Ankara Büyükşehir Belediyesi bir önceki dönem başkanı Melih Gökçek, ekonomi yazarı Murat Muratoğlu’nun paylaştığı ironi twiti gerçek sanıp yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunduğunu iddia etti.

“Karadeniz’de doğalgaz” ve son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın duyurduğu “Adana’da petrol” rezervi bulunduğuna dair açıklamalar sosyal medyanın da gündeminden düşmüyor.

Son olarak Sözcü gazetesi yazarı Murat Muratoğlu’nun “Adana’da bulunan petrolden sonra, Adıyaman’da arama çalışması yapılan iki kuyuda 6 milyar dolarlık jelibon rezervlerine rastlandı…” tweeti büyük ilgi gördü, binlerce beğeni aldı.

‘NE DEMEK JELİBON BİLMİYORUM, AMA RESMİ ŞEY…’

Ancak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, bu şakayı ciddiye aldı. Ankara Masası TV yayınına katılan Gökçek, Muratoğlu’nun “6 milyar dolarlık jelibon rezervi” paylaşımını anlattı:

“… Araştırmış bulmuş ve kapatmışlar. Buralarda petrol olduğu ortaya çıkıyor. Bugüne kadar bunları araştırtmamışlar bile. Şimdi hepsini teker teker buluyor. Sadece Adana’da bulduğu 1 milyar. Adana’da yeni bir şey daha bulmuşlar. Bugün gazetede okudum. Ne anlama geldiğini de bilmiyorum. İtiraf edeyim. Araştıracağım ki bileyim. Onun adı var. Çocuklar yer ya. Jelibon. Jelibon bulunmuş. Ne demek jelibon bilmiyorum. Yeraltında 6 milyar dolarlık jelibon bulunmuş. Bu ne anlama gelmiyor bilmiyorum. Bugünkü medyaya baktım. (Fake falan olmasın başkanım? sorusu üzerine) Hayır fake değil. Resmî şey. Arka arkaya bulunuyor.”

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

1 Comment

  • Bizim köyde de 6 trilyon mozambik yaprağa değerinde waffle bulundu. Ben hava atıyor muyum? Lozan Anlaşmasının gizli maddelerinde bu maddeler var. 2023 yılında gizli maddeler kalkacak, Türkiye şaha kalkacak. Kebapçı, Tantunici, Kokoreççi teröristlerin hepüsü yola gelecek.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir