fbpx

Akçakoca Haberleri

Siyaset

AHMET GÜNER, MHP İL BAŞKANI CABOĞLU’NA ATEŞ PÜSKÜRDÜ… GENÇLERE TEŞEKKÜR ETTİ

AHMET GÜNER, MHP İL BAŞKANI CABOĞLU’NA ATEŞ PÜSKÜRDÜ…  GENÇLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Ülkü Ocaklarından başlayarak Milliyetçi Hareket Partisi’nin her kademesinde görev yapan, partinin önemli isimlerinden Ahmet Güner,  31 Mart 2024 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerde görev alacak listelerin belirlenmesi sürecinde MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ve İlçe Başkanı İsmail Pazvant’a çok sert tepki gösterdi.

MHP  İl Başkanı’nın tavrını eleştiren Ahmet Güner, bu tutumunun MHP teamüllerine aykırı  bir davranış olduğunu belirtti.

Konu ile ilgili olarak Akçakoca’da gençler ile birlikte bir basın açıklamasında bulunan, 31 Mart Yerel seçimlerinde Akçakoca’dan MHP’den İGM aday adaylığını açıklayarak  çalışmalarına başladığını tüm köylerin ve Akçakoca’nın sorunlarını bildiğini belirten ve her kesimin adaylığına sıcak baktığının altını çizen Ahmet Güner “ Ben bu kararı  kendi başıma almadım. Yaptığımız istişarelerde İl Başkanımız bana 2 yıl önce  bizzat  “ Gelecek seçimde İGM adayımız sensin hazırlıklı ol “  demişti ve bende bu doğrultuda çalışmalarıma başladım. Tüm köylerimizin muhtarları, STK temsilcileri Partimizin önder isimleri ile görüştüm ve yüzde seksen oranında onaylarını aldım.

Bütün bunların teşkilatımız tarafından bilinmesine karşın listelerin teslimine saatler kala İl den gelen bir listenin talimatla  İlçe başkanlığında onanarak ilçe seçim kuruluna sunulmasına ve şahsımın liste dışında bırakılmasına bir anlam veremedim. Milliyetçi Hareket Partisinin tüzüğüne aykırı bu davranışı şiddetle kınıyorum.

Akçakoca  İlçe Başkanlığı, Listeler üzerinde   İl başkanlığının müdahalesinin olamayacağı bilmesine karşın önüne konan listeyi  onaylamış ve İl Başkanının sekretaryası gibi davranmıştır.” dedi.

TÜM GÜCÜMÜZLE OKAN YANMAZ YANINDAYIZ

Kendisinin partisine asla küsmediğini İl ve İlçe Başkanlarının tavrını kınadığını, listede yer almayışının  nedeninin  sıklıkla sorulması üzerine konuya açıklık getirmek  için bu açıklamayı yaptığını belirten Güner “ Bu açıklamamın Belediye Başkan Adayımız Okan Yanmaz ile hiçbir ilgisi yoktur. Kesinlikle ona zarar versin istemeyiz. Biz genç kardeşlerimiz ile birlikte tüm gücümüzle Okan Başkanımızın yeniden seçilmesi için çalışacağız ve 31 Martta yeniden başkan seçilmesini sağlayacağız.

Benim bu açıklamam sadece ve sadece az olsun benim olsun, kazanırsa ben kazandım, kaybedilirse vatandaşın takdiri anlayışına karşıdır. MHP Akçakoca’da var olan bir İGM üyeliğini kaybederse sorumluluğunu kim üstlenecek, İl ve İlçe Başkanı mı? Bu soruma cevap istiyorum.” dedi.

Güner,” Tekrar altını çiziyorum! Listelerin teslimine saatler kala ilden gelen iki görevlinin getirdiği İGM listesinin; cebren ve baskıyla ilçe başkanlığında onaylatılarak aynı zamanda bizzat o iki kişinin nezaretiyle ilçe seçim kuruluna sunulmasına, ilçe başkanı ve yönetim kurulunun bu duruma sessiz kalmasına bir anlam veremiyorum. Akçakoca’da MHP Teşkilatı diye bir şey kalmamıştır.” dedi.

Listede yer alan isimler ile ilgili hiçbir itirazının olmadığını vurgulayan Güner açıklamasını  “ Eleştirim İl Başkanı’nın İlçe Teşkilatını yok saymasına ve İlde hazırlayıp İlçe Başkanlığına emirle tasdik ettirmesinedir. Akçakoca MHP İlçe Teşkilatını  kaale almamasınadır” diyerek tamamladı.

 

 

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap