fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

AK PARTİ’DE SARIOĞLU ”IN”, YEMENİCİ ”OUT”

AK PARTİ’DE SARIOĞLU ”IN”, YEMENİCİ ”OUT”

2024 Yerel Seçimlerine yaklaşırken, adaylar ve aday adayları kendi çalışmalarını hızlandırıyor. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da AK Parti Genel Merkezini ziyaret eden Yemenici, umduğunu bulamadı ve adaylık hayalleri rafa kalktı.

Geçtiğimiz haftalarda Ankara’ya çıkarma yapan ve genel merkezde istediği ilgiyi bulamayan Cüneyt Yemenici için ‘Aday olamaz, Akçakoca siyaseti onun için bitti’ yorumları yapılıyor.

İNTİKAM VE KİBİR SİYASETİ, ADAYLIKTAN ETTİ

AK Parti’nin en güçlü olduğu dönemlerde partisine seçim kaybettiren ve Akçakoca’da görülmemiş tarihi bir fark ile seçimi kaybeden Cüneyt Yemenici, ne milletvekilli adaylığı ne de belediye başkanı adaylığı konusunda istediğini alamadı.

Belediye başkanlığı döneminde verdiği kararlar ile o dönem Akçakocalı vatandaşları şoke eden Yemenici, her ne kadar sahaya inse de vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanamıyor. Zaman zaman yaptığı hamleler ile aday olacakmış hissi veren Yemenici, ‘İntikam için geliyor’ yorumlarının muhatabı olmaktan kurtulamıyor.

YEMENİCİ’NİN TAVIRLARI, AK PARTİ İBRESİNİ SARIOĞLU’NA ÇEVİRTTİRDİ

Cüneyt Yemenici’nin güven vermeyen ve öngörülemeyen siyaseti tartışmalara neden olurken AK Parti’nin kaybeden ismi tekrar aday göstermeme geleneği de, Yemenici’nin aday olmayacağı söylentilerini doğruluyor.

SARIOĞLU’NUN ELİ GÜÇLÜ

Genel seçimlerde partisinin en iddialı milletvekili aday adayı olmasına rağmen görevinin başında kalması istenen Sarıoğlu, birçok rakibinin aksine o dönem partisine ve genel merkezin kararına küsmeyerek sahada varlığını oldukça fazla hissettirmişti. Milletvekili Ercan Öztürk ile Akçakoca’da çalınmadık kapı bırakmayan Sarıoğlu, o dönemki çabası ve Öztürk ile ilgili eleştirilere verdiği yanıtlar ile partisinden ve teşkilatından tam not almıştı.

Önümüzdeki yerel seçimlerde AK Parti’nin en güçlü belediye başkan aday adaylarında biri olan Sarıoğlu ‘Muhtemel aday’ sıralamasında en üst sıralarda bulunuyor.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir