fbpx

Akçakoca Haberleri

AKÇAKOCA HABERLERİ

BİZİM ŞEYDA ÖDÜLE DOYMUYOR… YİNE TEKNOFEST, YİNE BİRİNCİLİK

BİZİM ŞEYDA ÖDÜLE DOYMUYOR… YİNE TEKNOFEST, YİNE BİRİNCİLİK

Akçakocalı Şeyda YAMAN ekibiyle birlikte Cumhuriyetimizin 100. yılını da boş geçmedi.


Önceki yıllarda TEKNOFEST ve birçok yarışmadan başarı ile dönen hemşerimiz, Cumhuriyetimizin 100. yılında Ankara’da düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’i de boş geçmeyerek Vensocloud takımı, Haberleşme ve İletişim Teknolojileri Girişim Yarışması’nda Türkiye 1.si oldu. Törende ödülünü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden alan Yaman ve ekibi, başarılarının haklı bir sonucu olarak büyük gurur ve mutluluk yaşadı.

Ürünün gelişim sürecini gazetemize anlatan Yaman; “Türkiye de hizmet veren bir otomat firması bizden soğuk ve sıcak otomat makinelerini takip edebilmeleri için bir sistem yapıp yapamayacağımızı sormuştu. Biz de bunun üzerine yapmış olduğumuz Ar-Ge çalışmaları sonucunda yurt dışından ithal edilen bu sistemi Düzce Teknopark’ta bulunan firmamızda otomat makinelerinde kullanılmak üzere yerli ve milli olarak geliştirdik ve VensoCloud Projesi’ni hazırladık.

Bu proje ile TEKNOFEST23 Haberleşme ve İletişim Kategorisi’nde 1. olarak En İyi Girişim Ödülü’nü almaya hak kazandık. Ödülümüzü Cumhurbaşkanımızın elinden almamız bizim için ayrıca bir mutluluk kaynağı oldu.” dedi.

Yazar

Tolga Hünkar

Akçakoca Haberleri Yazarı

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir